Premier League: Wymęczone zwycięstwo ”The Citizens” na Bramall Lane

Kyle Walker

Sobotnie starcia 7. kolejki Premier League inaugurowało spotkanie pomiędzy Sheffield United, a Manchesterem City. Mecz zakończył się wynikiem 0:1.

Jedna z największych niespodzianek poprzedniego sezonu Premier League, podejmowała na własnym obiekcie ekipę wicemistrzów Anglii. Na papierze, wyraźnym faworytem był zespół Manchesteru City, co znalazło odzwierciedlenie na boisku.

Niby Sheffield Utd nieźle zaprezentowało się w starciu z Liverpoolem i urwało punkt Fulham, jednak po 23 minutach z “Obywatelami” mieli zawrotne 16% posiadania piłki. Goście z Etihad potrzebowali chwili czasu, aby wejść na właściwy rytm, po mimo sytuacji Laporte, czy Rodri’ego, to gra była nieco wolna i schematyczna. Dopiero po 23. minucie, Man City przyspieszył i najpierw z trzech metrów w Ramsdale’a trafił Torres, chwilę później z woleja przestrzelił, ale już pięć minut później, ładnym, płaskim strzałem popisał się, wychowanek Sheffield, Kyle Walker. Do przerwy mamy zatem prowadzenie drużyny Pep’a Guardioli.

Druga połowa lepiej zaczęła się dla gości, najpierw minimalnie przestrzelił Kevin De Bruyne, potem z rzutu wolnego próbował zaskoczyć Ramsdale’a Mahrez, jednak ten obronił. Potem mecz nam się nieco uspokoił, aż w końcu, 20 minut przed końcem, do głosu doszła ekipa “Szabel”, kiedy to minimalnie przestrzelił Lundstram, ale niestety to była jedyna dogodniejsza szansa na wyrównanie. Później okazje stwarzali tylko goście. Sterling prawie nabił Bashama, następnie zamknąć mecz mógł Bernardo Silva, lecz uderzył prosto w Ramsdale’a.
Sheffield grało przyzwoicie w defensywie, ale gołym okiem widać, że brakuje klasowego napastnika/kreatora gry. Co do Manchesteru City; wyglądało to dobrze, aczkolwiek czy taka gra wystarczy do sięgnięcia po trofeum Premier League, czy Ligi Mistrzów? Śmiem wątpić.

Sheffield United 0:1 Manchester City