Premier League: Widowisko na St James’ Park! Newcastle remisuje z mistrzem Anglii

Callum Wilson

Aż sześć bramek i kilka zwrotów akcji obserwowali kibice na St James’ Park w niedzielę. Newcastle United ostatecznie zremisowało z Manchesterem City 3:3.

Początek spotkania nie zapowiadał aż takiego widowiska. Raczej tradycyjną, łatwą robotę dla Manchesteru City. “Obywatele” już po pięciu minutach prowadzili 1:0 za sprawą trafienia Ilkaya Gundogana. Newcastle jednak nie poddało się, a od około 20 minuty wręcz zdominowało przebieg spotkania. To zaowocowało wyrównaniem Miguela Almirona. Z kolei tuż przed przerwą świetną bramką popisał się Callum Wilson. “Sroki” wyszły na prowadzenie, choć początkowo przegrywały.

Gospodarze mocno otworzyli także drugą połowę. Piękny gol z rzutu wolnego zaliczył Kieran Trippier.

W tym momencie wydawało się, że Newcastle ma trzy punkty w garści. Tak się jednak nie stało. Dość szybko bramkę kontaktową zdobył Erling Haaland. Natomiast moment później wyrównał Bernardo Silva po fenomenalnej asyście Kevina de Bruyne.

Niedziela 21.08.2022, 17:30 • St James’ Park, Newcastle

Newcastle United – Manchester City 3:3 (2:1)

Bramki: 28. Almirón (Saint-Maximin), 39. C. Wilson (Saint-Maximin), 54. Trippier – 5. Gündoğan (B. Silva), 61. Haaland (Rodri), 64. B. Silva (De Bruyne)

Newcastle United F.C.: Pope – Trippier (C), Botman, Schär, Burn (90+5. Krafth) – Willock (70. S. Longstaff), Guimarães, Joelinton – Almirón (83. Murphy), C. Wilson (70. Wood), Saint-Maximin.

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Aké (21. Dias), Cancelo – De Bruyne, Rodri, Gündoğan (C) – Foden, Haaland, B. Silva.