Premier League: West Ham pokonuje Southampton

W meczu 19. kolejki Premier League, Southampton FC przegrał z West Hamem United 1:2. Bramkę dającą prowadzenie gospodarzom zdobył Nathan Redmond, później do głosu doszedł West Ham, a konkretnie Felipe Anderson, Brazylijczyk strzelił dwa gole i dał drużynie z Londynu zwycięstwo.

OptaJoe (Twitter)

“Polski mecz” kończył 19. kolejkę Premier League, Southampton podejmował u siebie West Ham, w składzie Świętych po raz kolejny wystąpił Jan Bednarek, a w WHU Łukasz Fabiański. Minimalnym faworytem tego spotkania był West Ham, który przy ewentualnym pokonaniu Southamptonu mógł awansować na 10. miejsce. Jeśli mecz zakończyłby się zwycięstwem gospodarzy, mogliby oni awansować na 15. miejsce.

Gospodarze pierwszy strzał oddali już w 2. minucie, sprzed pola karnego strzelał Nathan Redmond, ale piłkę pewnie złapał Łukasz Fabiański. Na odpowiedź gości musieliśmy trochę poczekać, w 19. minucie na uderzenie zdecydował się Robert Snodgrass, lecz Alex McCarthy nie miał problemów, by dobrze interweniować. Chwilę później stuprocentową okazję do wyprowadzenia Młotów na prowadzenie miał Lucas Pérez, lecz skiksował i futbolówka przeleciała obok bramki Southamptonu. Podopieczni Manuela Pellegriniego byli minimalnie lepszą drużyną w tej połowie, ale zabrakło im dobrego wykończenia, tuż przed przerwą kolejną szansę miał Snodgrass jednak znowu minimalnie się pomylił i do przerwy Southampton remisował z West Hamem 0:0.

Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie, Redmond strzelał z najbliższej odległości, świetnie interweniował Fabiański, później Angelo Ogbonna nabił leżącego Redmonda i mieliśmy gola dla gospodarzy. Gospodarze cieszyli się prowadzeniem dosłownie 2. minuty, do remisu pięknym strzałem z dystansu doprowadził Felipe Anderson. Gospodarzy na prowadzenie mógł wyprowadzić Stuart Armstrong, lecz po raz kolejny dobrze interweniował Fabiański. Niewykorzystana okazja zemściła się na Świętych. Goście ruszyli z kontrą, Michail Antonio prostopadle podał do Andersona, ten wyszedł sam na sam McCartym i nie dał bramkarzowi Southampton najmniejszych szans. Brazylijczyk mógł ustrzelić hattricka w końcówce meczu, lecz tym razem bramkarz gospodarzy go zatrzymał. Ostatecznie Southampton przegrał z West Hamem 1:2.

Southampton FC – West Ham United 1:2 (0:0)