Premier League: Triumf Leeds na Craven Cottage. Niepełny mecz Klicha

leeds united official

29. kolejka zmagań na boiskach Premier League została zainaugurowana na Craven Cottage. Fulham nieznacznie uległo ekipie Leeds United, przegrywając 1:2. Reprezentant Polski Mateusz Klich rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych.

Potencjalne zwycięstwo umożliwiłoby ekipie Fulham wydostać się ze strefy spadkowej, w której ugrzęzli na dobre tuż przed Bożym Narodzeniem. Szanse były spore. Do stolicy Anglii zawitała drużyna, która w ostatnich trzech meczach Premier League ani razu nie zdobyła ani jednej bramki. Presję przełamania strzeleckiej niemocy całego zespołu dzierżył na swoich barkach przede wszystkim Patrick Bamford.

W 29. minucie to właśnie Bamford otworzył wynik rywalizacji. Pierwszy gol w meczu padł jednak nieco wcześniej, bo już po ośmiu minutach meczu. Luke Ayling uderzeniem głową wykorzystał idealne dośrodkowanie. Po analizie VAR bramka została ostatecznie anulowana, gdyż obrońca gospodarzy znajdował się na pozycji spalonej. Jednobramkowe prowadzenie zespołu Marcelo Bielsy nie utrzymało się zbyt długo i londyńczycy jeszcze w pierwszej połowie doprowadzili do remisu. Z rzutu rożnego dośrodkował Ademola Lookman, natomiast w polu karnym najlepiej odnalazł się Joachim Andersen, który z bliskiej odległości pokonał Illana Mesiliera.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch nieudanych prób. Najpierw po stronie gości szczęścia próbował Jack Harrison, zaś chwilę później za sprawą Lookmana odgryźć próbowali się gospodarze. O wiele bardziej skuteczne okazało się wykończenie autorstwa Raphinii. W 58. minucie Brazylijczyk wykorzystał podanie Bamforda pomiędzy dwóch obrońców i finalnie Areola skapitulował po raz drugi. Na ostatni kwadrans spotkania na murawie zameldował się Mateusz Klich, Z reprezentantem Polski na boisku, Leeds stworzyło kolejne dwie dogodne sytuacje i przynajmniej jedna z nich powinna zakończyć się trzecim golem. Kolejno zmarnowali je Dallas i Alioski, a wynik do samego końca nie uległ już zmianie.