Premier League: Tottenham rozgromił Liverpool

Harry Kane

W ostatnim sobotnim meczu 9. kolejki Premier League, Tottehnam pokonał Liverpool 4:1. Dla gospodarzy trafiali: dwukrotnie Harry Kane, Heung min Son i Dele Alli, natomiast honorowego gola dla gości zdobył Mohamed Salah.

Od pierwszego gwizdka Tottenham atakował i już w 4. minucie przyniosło to skutkek. Harry Kane minął Simona Mignoleta i wpakował piłkę do pustej bramki. Kibice na Wembley nie musieli długo czekać na kolejną bramkę. Po wyrzucie Hugo Llorisa, piłkę do Heung min Sona dograł Harry Kane, a reprezentant Korei Południowej nie miał najmniejszych problemów z sfinalizowaniem tego podania. Liverpool jednak nie złożył broni. W 24. minucie po kapitalnym podaniu Jordana Hendersona, piłkę do bramki wpakował Mohamed Salah. Po tej bramce gra się wyrównała i obie drużyny miały szanse na gole. Lepiej wykorzystali je gospodarze. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy, po złym wybiciu piłki przez Joela Matipa, futbolówkę w siatce pięknym strzałem umieścił Dele Alli.

Pierwsze minuty drugiej połowy to także ogromna przewaga Tottenhamu.  Po dośrodkowaniu Kierana Trippiera, strzał Jana Verthongena został zablokowany, ale Harry Kane był już skuteczny. Później na boisku nie widzieliśmy już błyskotliwej gry z żadnej strony i ostatecznie to Tottenham dopisał sobie trzy punkty. Dla popularnych “Kogutów” to czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu, a dziesiąty mecz bez porażki. Znakomita forma podopiecznych Mauricio Pochettino.