Premier League: Tottenham gromi Everton

Harry Kane

W meczu 23. kolejki Premier League, Tottenham pokonał Everton 4:0. Dwie bramki zdobył Harry Kane, dzięki czemu został najlepszym strzelcem Spurs w historii.

Przez pierwszy kwadrans zdecydowaną przewagę mieli Spurs, ale stworzyli tylko jedną groźną okazję. Po dośrodkowaniu Christiana Eriksena z rzutu wolnego, Heung Min Son uderzył tuż nad bramką. Chwilę później świetną sytuację miał, najlepszy strzelec 2017 roku, Harry Kane, jednak jego strzał świetnie obronił Jordan Pickford. Podopieczni Mauricio Pochettino bardzo cisnęli na obronę Evertonu i w końcu udało im się pokonać bramkarza. Po prawej stronie piłkę przyjął Serge Aurier, zagrał do lepiej ustawionego Heung Min Sona, a ten pewnym strzałem pokonał bramkarza. Do przerwy Tottenham prowadził 1:0.

Druga część spotkania świetnie rozpoczęła się dla gospodarzy. Son z lewej strony przejął piłkę, popędził z nią pod pole karne, zagrał do Harry’ego Kane’a, a ten umieścił ją w siatce. Kilka minut później mogło być 3:0, lecz Dele Alli  zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem Evertonu. Goście grali tak, że nie potrafili wyjść z własnej połowy i stracili trzecią bramkę. Eric Dier podał w pole karne, a drugą bramkę dziś zdobył  Kane. Była to 98 bramka reprezentanta Anglii w barwach Spurs, co sprawiło, że został ich najlepszym strzelcem w historii. Dla klubu z Londynu trzy gole przewagi to było mało i pokonali Pickforda po raz kolejny. Alli świetnie zagrał z piętki do Christiana Eriksena, który finezyjnym strzałem podwyższył prowadzenie Tottenhamu.

Ostatecznie Tottenham pokonał Everton 4:0 i umocnił się na piątym miejscu w tabeli, Everton jest 9.