Premier League: The Reds nie pozostawiają złudzeń Stoke

W kalendarzu świąteczno-noworocznych rozgrywek w Premier League na wtorek przypadło starcie Liverpoolu ze Stoke. Podopieczni Jürgena Kloppa byli zdecydowanym faworytem, a po kolejnych trzech punktach Chelsea nie mogli sobie pozwolić na wpadkę.

Początek spotkania niespodziewanie zaczął się od trafienia dla The Potters. W 12. minucie spotkania z lewej strony boiska dośrodkował Erik Pieters, a głową piłkę do siatki skierował Walters.

Przez kolejne minuty to Liverpool zaczął jednak podkręcać tempo i jeszcze przed przerwą wyszedł na prowadzenie. Najpierw, w 35. minucie, przy odrobinie szczęścia piłka po odbiciu od Johnsona spadła pod nogi Lallany, a Anglik z ostrego kąta wyrównał stan spotkania. Na chwilę przed zejściem na przerwę ładną kombinacyjną akcję przeprowadziło trio Lallana-Milner-Firmino, którą wykończył ten ostatni, a piłka zanim wpadła do siatki obiła oba słupki bramki Granta.

W drugiej części spotkania The Reds jeszcze bardziej obnażyli słabość swojego rywala. W 59. minucie po błędzie defensywy piłkę do własnej bramki wpakował Imbula, próbujący zapobiec podaniu do Mane, zaś dziesięć minut później przy jednym ze swoich pierwszych kontaktów z piłką spotkanie zamknął Sturridge, wykorzystując fatalny błąd Shawcrossa, bez problemów mijając bramkarza Stoke i ustalając wynik na 4:1.

Liverpool był dzisiejszego popołudnia zespołem bardziej wyrachowanym i konkretnym w swoich działaniach i zasłużenie zgarnął komplet punktów. Gości ze Stoke stać było na zaledwie 45 minut w miarę równorzędnej walki, ale to nie wystarczyło do zapunktowania. The Reds wykonali zatem swoje zadanie i wciąż trzymają się sześć punktów za prowadzącą w tabeli Chelsea.

Anfield, Liverpool, 27.12.2016r., godz. 18:15, sędzia: M. Oliver

Liverpool – Stoke 4:1 (2:1)

0:1 Walters 12′

1:1 Lallana 35′

2:1 Firmino 44′

3:1 Imbula (bramka samobójcza) 59′

4:1 Sturridge 70′

Żółte kartki: Allen (Stoke)

Liverpool: Mignolet – Clyne, Klavan, Lovren, Milner – Lallana (69′ Can), Henderson, Wijnaldum – Mane, Origi (70′ Sturridge), Firmino (79′ Moreno)

Stoke: Grant – Johnson, Shawcross, Martins Indi, Pieters – Whelan (66′ Sobhi), Imbula, Walters, Allen, Diouf (75′ Affelay) – Crouch (84′ Bony)