Premier League: Szczęśliwe zwycięstwo Manchesteru United nad West Hamem!

Premier League

Twitter @ManUtd

Manchester United w dramatycznych okolicznościach pokonał West Ham United 1:0 w starciu rozgrywanym w ramach 23. kolejki Premier League. Bramkę na wagę zwycięstwa w doliczonym czasie gry zdobył Marcus Rashford.

Jeżeli ktoś w to chłodne sobotnie popołudnie szukał czegoś w telewizji do stworzenia tła dla drzemki, to włączając mecz West Hamu z Manchesterem United trafił doskonale. W pierwszej połowie to wątpliwej jakości widowisko nie przyniosło ani bramek, ani emocji, ani nawet kontrowersji, które często lubi fundować sędzia Jonathan Moss. „Czerwone Diabły” miały co prawda przewagę w posiadaniu piłki, lecz nie zamieniły tego na dogodne sytuacje strzeleckie, natomiast przyjezdni cierpliwie wykonywali to, co robią najlepiej – wyczekanie rywala i jak najszybsze uruchomienie napastników po odbiorze piłki. Zdobyczy bramkowej im to jednak nie przyniosło i na przerwę obie ekipy zeszły z takim samym dorobkiem, jak trzy kwadranse wcześniej.

Po zmianie stron na szczęście w końcu coś się zaczęło dziać, gdy ładną interwencją po strzale Freda popisał się zastępujący Łukasza Fabiańskiego Alphonse Areola, a po przeciwnej stronie niedługo później Pablo Fornals miał dużo miejsca po lewej stronie na skraju pola karnego, ale zbyt długo zwlekał z decyzją i stracił piłkę. Obie ekipy co prawda podkręciły nieco tempo, choć trudno powiedzieć, żeby był to spektakularny skok jakościowy. Klasyczne futbolowe “szachy”, w których zwycięży ten, który jako pierwszy wykorzysta lukę w zasiekach zastawionych przez rywala. Rangnick postanowił więc zaryzykować wprowadzając w miejsce Freda Edinsona Cavaniego. To również nie przyniosło rezultatu, bo ekipa Davida Moyesa skrupulatnie wypełniała defensywne założenia taktyczne swojego trenera, a ponadto była bliska otworzenia stanu rywalizacji po rzucie rożnym w 87. minucie.

Ronaldo i spółka dopięli jednak swego w doliczonym czasie gry. Świetną akcję lewym skrzydłem poprowadził Edinson Cavani, podał do Marcusa Rashforda, a ten z najbliższej odległości wywalczył bezcenne trzy punkty dla swojej drużyny. Punkty, które na ten moment dają Manchesterowi United czwartą lokatę w tabeli Premier League.