W ostatnim sobotnim meczu 13. kolejki angielskiej Premier League Sunderland niespodziewanie urwał punkty Chelsea, remisując na własnym stadionie 0:0. To dopiero trzeci mecz bez wygranej w tym sezonie dla podopiecznych Jose Mourinho.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Chelsea. Gra niemal cały czas toczyła się na połowie gospodarzy. Najlepszą okazję miał w 17. minucie Willian. Po jego strzale piłka odbiła się od słupka.
Swoje sytuacje mieli także m.in. Diego Costa i Branislav Ivanović, ale także oni nie potrafili trafić do siatki.
W 35. minucie niewykorzystane sytuacje mogły się zemścić. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili piłkarze Sunderlandu, a Sebastian Larsson trafił w poprzeczke.
Do przerwy bramki nie padły.

W drugiej połowie wciąż optyczną przewagę miała Chelsea, ale gospodarze bardzo dobrze się bronili. W końcówce meczu sami nawet odważniej zaatakowali, a strzałów próbowali Jozy Altidore i Adam Johnson.
Wynik nie uległ już zmianie. Chelsea niespodziewanie straciła punkty, ale zachowała dość bezpieczną przewagę nad rywalami w tabeli.

Sunderland AFC – Chelsea FC 0:0