Premier League: strzelanina na Old Trafford, Manchester United zdeklasował Leeds

Getty Images

Manchester United wygrał z Leeds United, wynikiem 6:2 i awansował na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Niech żałuje ten, kto spóźnił się na dzisiejszy mecz, bo wydarzenia z pierwszych 5. minut były absolutnie niespotykane. McTominay w 2. i 3. minucie zdobył dwa gole i już od początku wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Dalej było jeszcze ciekawiej. United w swoim stylu cofnęło się i czekało na kontrę, a to przyniosło skutek w 20 minucie. Po dobrej akcji, do piłki dopadł Bruno Fernandes i szybkim, sytuacyjnym strzałem pokonał bramkarza. Manchester był dziś wyjątkowo dobrze dysponowany, jeśli chodzi o swoją skuteczność. Świetnie działało sprawne przekazywanie piłki bezpośrednio do formacji ofensywnych. Chwilę później, po rzucie rożnym w polu karnym do futbolówki dopadł Lindelof i on także zdobył swojego gola. Leeds w pierwszej połowie było w stanie zdobyć tylko jedną bramkę, a to także wydarzyło się po rzucie rożnym. Po pierwszej połowie Czerwone Diabły prowadziły z Leeds aż 4:1.

Druga część dzisiejszego spektaklu była dalszym ciągiem krwawej rozprawy z przeciwnikiem. Gospodarze strzelili piątą bramkę za sprawą pięknego uderzenia James’a. Młody Walijczyk dostał dziś szansę na zaprezentowane swoich umiejętności od pierwszej minuty i ją wykorzystał. Pięknie zmylił obronę przeciwnika i strzelił między nogami bramkarza. Oczywiście padła także szósta bramka dla United. Sędzia odgwizdał karnego, po faulu w polu karnym. Do piłki podszedł Bruno Fernandes i zdobył gola. Leeds nie stanowiło dziś żadnej konkurencji dla ofensywy Czerwonych Diabłów. Co prawda udało im się zdobyć drugą bramkę, za sprawą idealnego uderzenia w okienko Dallasa, ale i tak rozmiary porażki były ogromne. Manchester United wygrał dzisiejsze spotkanie i awansował na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

14. kolejka Premier League, 20.12.2020, Old Trafford

Manchester United – Leeds United 6:2 (4:1)

Bramki: 2′, 3′ McTominay, 20′, 70′ Bruno Fernandes, 37′ Lindelöf, 66′ Daniel James – 42′ Cooper, 73′ Dallas

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire, Shaw (61′ Telles) – McTominay, Fred – D. James, B. Fernandes (71′ van de Beek), Rashford (71′ Cavani) – Martial.

Leeds United: Meslier – Dallas, Ayling, Cooper (72′ L. Davis), Alioski – Phillips (46′ Struijk) – Raphinha, Rodrigo, Klich (46′ Shackleton), Harrison – Bamford.

Kartki: 53. Daniel James (MUN)

Sędzia: Taylor