Premier League: Skromne zwycięstwo Evertonu nad Manchesterem United

Premier League

Twitter @ManUtd

Everton pokonał Manchester United 1:0 w starciu inaugurującym sobotnie zmagania w 32. kolejce Premier League. Zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył Anthony Gordon po rykoszecie od Harry’ego Maguire’a.

W pierwszej połowie “Czerwone Diabły”, choć nie zachwycały, to wydawało się, że mecz mają względnie pod kontrolą i otwarcie wyniku jest tylko kwestią czasu. I rzeczywiście było, ale sztuki tej dokonali ich rywale za sprawą strzału Anthony’ego Gordona w 27. minucie. Młody Anglik po kontrze przymierzył zza pola karnego, piłka odbiła się od Harry’ego Maguire’a, zmyliła De Geę i zatrzepotała w siatce. Zdezorientowani podopieczni Ralfa Rangnicka nie potrafili odpowiedzieć, przez co na przerwę zeszli przegrywając z drużyną, która w ostatnim czasie niemalże nie zdobywa w lidze punktów.

Po zmianie stron obraz gry był jeszcze bardziej niekorzystny dla United. Everton poukładał swoją grę, był groźny, a przy tym nie dopuszczał przeciwnika do kreowania sobie dogodnych sytuacji na odwrócenie rezultatu. Ronaldo i spółka co prawda oddali więcej strzałów i częściej znajdowali się przy piłce, lecz nie przełożyło się to na wynik, bowiem “The Toffees” konsekwentnie realizowali plan taktyczny Franka Lamparda. Na nic zdały się również zmiany przeprowadzone przez Rangnicka. Nie pomógł ani młodziutki Anthony Elanga, ani weteran Juan Mata, dla którego zresztą był to pierwszy w trwającej kampanii występ w rozgrywkach Premier League.

Dzięki zwycięstwu nad Manchesterem United,  Everton niejako uciekł spod topora. Na tę chwilę ma cztery punkty przewagi nad osiemnastym Burnley, choć trzeba mieć na uwadze, iż “The Clarets” mają jeszcze do rozegrania mecz z Norwich. United zaś spadł na siódmą lokatę i z jednym spotkaniem więcej, do czwartego Tottenhamu traci trzy oczka.