Premier League: Sheffield walczyło dzielnie, lecz to West Ham pewnie zwycięża

Yahoo Finance

Stałe fragmenty, które są mocą Młotów a zarazem piętą achillesową Sheffield okazały się w tym spotkaniu kluczowe. Goście także mieli swoje znakomite szanse, ale świetnie prezentował się dziś Łukasz Fabiański.

Wbrew wynikowi było to naprawdę wyrównane spotkanie. Obie ekipy stwarzały sobie porównywalną liczbę szans, ale West Ham pokazał klasę jeśli chodzi o wykańczanie i stałe fragmenty. Pierwszego gola gospodarze mogli mieć już po kilku minutach gry. Faulowany w polu karnym był Craig Dawson, a Declan Rice nawet ustawił już piłkę. VAR jednak pokazał, iż zanim doszło do faulu, Dawson był na spalonym, a co za tym idzie wycofał się ze swojej decyzji. Byłby to w ogóle pierwszy rzut karny dla piłkarzy Davida Moyesa w tym sezonie.

Co się jednak odwlecze to nie uciecze i pod koniec pierwszej połowy West Ham wykonywał rzut karny. Piłkę blisko bramki po błędzie rywali przejął Lingard. Rozegrali ją z Bowenem i wypożyczony z Manchesteru United zawodnik wpadł z nią w pole karne. Tam mimo nienajlepszego przyjęcia i tak wyciął go Chris Basham. Tym razem VAR nie ocalił już piłkarzy gości. Karnego chciał wykonać sam poszkodowany, ale nie pozwolił mu na to Declan Rice biorąc sprawy w swoje ręce. Kapitan Młotów nie pomylił się i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Drugi gol dla gospodarzy padł kilkanaście minut po zmianie stron. Znów ze stałego fragmentu, tym razem był to rzut rożny. Dobra wrzutka Aarona Creswella trafiła na głowę Issy Diopa, który wpakował ją do siatki. Stało się to w momencie, w którym to goście wyglądali lepiej i groźniej. Wystarczył jednak jeden wypad, dobrze rozegrany corner i było już 2:0. Sheffield także miało swoje szanse. Kilkukrotnie groźnie głową uderzał David McGoldrick, ale za każdym razem znakomicie spisywał się Łukasz Fabiański. Nic więc nie przychodziło Sheffield z posiadania i szans. Wynik spotkania tuż przed jego końcem ustalił Ryan Fredericks bardzo precyzyjnym strzałem po ziemi z pola karnego.

West Ham 3 : 0 Sheffield United

41′ Rice (k.), 58′ Diop, 90+6′ Fredericks