Premier League: Sensacja w Manchesterze. Brentford triumfuje

Toney

Pierwsza w sezonie porażka Manchesteru City na własnym stadionie. Z kolei ogólnie druga. Brentford wygrało 2:1.

Do bramki broniących tytułu “The Citizens” dwukrotnie trafił Ivan Toney. Gola na wagę trzech punktów i sensacyjnej wygranej uzyskał w ósmej minucie doliczonego czasu gry. Jedynego gola dla gospodarzy uzyskał tuż przed przerwą kadrowicz Phil Foden.

To oznacza, że ten okres mundialu na pozycji lidera spędzi Arsenal. Ci w sobotni wieczór na wyjeździe zagrają z Wolverhampton i będą mieli okazję do powiększenia przewagi nad Manchesterem.

Manchester City – Brentford FC 1:2 (1:1)

0:1 – Ivan Toney 16′
1:1 – Phil Foden 45+1′
1:2 – Ivan Toney 90+8′

Manchester City: Ederson – John Stones, Manuel Akanji, Aymeric Laporte, Joao Cancelo (87′ Julian Alvarez), Kevin De Bruyne, Rodri, Ilkay Gundogan, Bernardo Silva, Erling Haaland, Phil Foden.

Brentford FC: David Raya – Mathias Joergensen, Ethan Pinnock, Ben Mee, Mads Roerslev Rasmussen, Frank Onyeka (87′ Josh Dasilva), Vitaly Janelt (62′ Christian Norgaard), Mathias Jensen, Rico Henry, Bryan Mbeumo (74′ Yoane Wissa), Ivan Toney.