Premier League: rozstrzygnął rzut karny, Leeds United pokonuje Burnley

Getty Images

Leeds United pokonało Burnley wynikiem 1:0. Bohaterem meczu został zdobywca jedynej bramki, Patrick Bamford.

Już na początku meczu mieliśmy wydarzenie kluczowe dla całego spotkania. Patrick Bamford został sfaulowany w polu karnym przez bramkarza gości i mieliśmy rzut karny. Wydawało się, że do jedenastki podejdzie Mateusz Klich, ale tym razem sam sfaulowany zawodnik zdecydował się wykonać wywalczonego karnego. Anglik nie pomylił się i zdobył już dziesiątą bramkę w tym sezonie Premier League. Zaledwie kilkanaście minut później doszło do bardzo kontrowersyjnej sytuacji. Meslier chcąc złapać piłkę wybił się w górę, ale przez przypadek uderzył swoim kolanem w plecy Bena Mee. Do odbitej piłki dopadł Barnes i z półobrotu wpakował ją do niestrzeżonej bramki przeciwnika. Jednak sędzia nie uznał tego trafienia. Jego zdaniem bramkarz Leeds nie był faulującym, a faulowanym. Arbiter dokonał takiej decyzji i gra musiała toczyć się dalej. Więcej dobrych okazji mieli gospodarze. Na skrzydłach szaleli Rafinha i Harrison, ale nie zdobyli gola. Po 45 minutach Leeds schodziło do szatni z minimalnym prowadzeniem.

Druga połowa była do bólu pragmatyczna. Ekipa Bielsy postawiła na zapewnienie sobie zwycięstwa i grała bardzo zachowawczo. Poważne zagrożenie bramki Burnley przyszło dopiero w 72. minucie, gdy Hernandez zmusił do interwencji Pope’a. Bramkarz spisał się na medal i wyciągnął kąśliwe uderzenie Hiszpana. Od pewnego momentu mieliśmy wrażenie, że jest to spotkanie wyjęte żywcem z Championship, bo poziom piłkarski był marny, a gra opierała się głównie na schemacie kopnij i biegnij, a kiedy to możliwe wykorzystaj błąd rywala. Burnley zdołało stworzyć zagrożenie dopiero w doliczonym czasie gry, gdy pod bramką Leeds arbiter dyktował kilka razy stały fragment gry. Jednak w poczynaniach gości brakowało konkretów i przegrali dzisiejszy mecz.