Premier League: Remis West Bromu z Arsenalem

goal.com

W meczu 21. kolejki Premier League, West Brom zremisował z Arsenalem 1:1. Bramkę na 0:1 zdobył Alexis Sánchez, szybko jednak wyrównał Jay Rodriguez.

Przez pierwszy kwadrans przewagę mieli Kanonierzy, jednak to nie oni stworzyli najgroźniejszą okazję, bo byli to gospodarze. W pole karne dośrodkował Matt Phillips, tam najwyżej wyskoczył Jay Rodriguez, uderzył głową, jednak ten strzał wylądował w rękach bramkarza Arsenalu. Goście w pierwszej połowie zagrozili tylko strzałem Alexa Iwobiego, który z problemami wybronił Ben Foster.

Od początku z drugiej połowy dominował Arsenal i mógł strzelić bramkę. Alexandre Lacazette dostał piłkę od Jacka Wilshere’a, zagrał na ścianę z Iwobim, uderzył, ale świetnie nogami interweniował Foster. Goście cały czas naciskali na West Brom i w końcu wyszli na prowadzenie. Craig Dawson sfaulował Alexisa Sáncheza przed polem karnym, do rzutu wolnego podszedł sam poszkodowany, piłka po drodze odbiła się od Jamesa McLeana i wpadła do siatki. Kanonierzy jednak nie cieszyli się długo z prowadzenia. Calum Chambers zagrał w polu karnym ręką i sędzia Mike Dean podyktował jedenastkę. Jay Rodriguez pewnie wykorzystał rzut karny.

Ostatecznie West Brom zremisował z Arsenalem 1:1, awansował z 20. na 19. miejsce, goście dzięki temu remisowi awansowali z 6. na 5. miejsce.