Premier League: Remis Southampton z Arsenalem

arsenal.com

W meczu 16. kolejki Premier League, Arsenal zremisował z Southampton 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Charlie Austin, a dla Kanonierów Olivier Giroud.

Już w 3. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Per Mertesacker podał prosto pod nogi Dušan Tadića, ten świetnie zagrał do Charliego Austina, a były reprezentant Anglii pewnie wpakował piłkę do siatki. Ten sam gracz mógł podwyższyć prowadzenie swojej drużyny, chwilę później, tym razem jego strzał dobrze obronił bramkarz Kanonierów. Goście blisko wyrównania byli dopiero w 32. minucie. Wtedy Aaron Ramsey świetnie uderzył sprzed pola karnego, ale kapitalnie ten strzał odbił Fraser Forster.

Od początku drugiej połowy goście mieli zdecydowaną przewagę, ale obrońcy Świętych świetnie się spisywali. Mimo przewagi Arsenalu to gospodarze mogli podwyższyć swoje prowadzenie w 62. minucie. Oriol Romeu uderzył sprzed pola karnego i trafił w poprzeczkę. Kanonierzy w końcu jednak wykorzystali swoją przewagę. Po dośrodkowaniu Alexisa Sáncheza, bramkę zdobył “superrezerwowy” Olivier Giroud.

Ostatecznie Southampton zremisował z Arsenalem 1:1 i awansował na 10. miejsce, natomiast Kanonierzy awansowali na miejsce piąte wyprzedzając Tottenham.