Premier League: Remis Brentfordu z Nottingham Forest

W 15. kolejce rozgrywek Premier League zespół prowadzony przez Thomasa Franka zremisował z Nottingham Forest 2:2.

Osłabiona brakiem Ivana Toneya drużyna Brentfordu zagrała przeciwko spadkowiczom, zespołowi Nottingham Forest.

Na The City Ground prowadzenie rozpoczęli gospodarze. Po indywidualnej akcji Morgana Gibbsa-White’a w 20′. minucie pada pierwszy gol.

Odpowiedź przyjezdnych następuje w doliczonym czasie gry. Po faulu Hendersona, bramkarza Nottingham Forest, na Wissie zostaje przyznana decyzja o karnym. Wykonawca, Bryan Mbuemo, ładuje piłkę w dolny róg bramki.

Po przerwie zmienia się jednak dynamika meczu. Dotychczas niekonkretne “Pszczoły” zaczynają atakować. Po drugim celnym strzale w całym meczu pada drugi gol po stronie Brentfordu. Bramkę na 2:1 strzela Yoane Wissa. Po cudownym podaniu Mathiasa Jensena Wissa, w sytuacji sam na sam z bramkarzem Nottingham Forest, lobuje nad Hendersonem i w ten sposób strzela bramkę.

Wyrównanie następuje w efekcie morderczych ataków w doliczonym czasie gry. W 90+6′. minucie spotkania bramkę samobójczą strzela Jorgensen. Wkopywana w bramkę piłka odbija się od zawodnika Brentfordu i przekracza całym obwodem linie bramkową.

Brentford – Nottingham Forest (2:2).

Mbeumo (45+3′.), Wissa (75′.) – Gibbs-White (20′.), Jorgensen (90+6′. samobój)

Brentford: Raya – Henry, Pinnock, Mee, Roerslev – Dasilva (81′. Canos), Janelt (45′. Onyeka), Jensen (86′. Ghoddos) – Lewis-Potter (60′. Damsgaard), Wissa, Mbeumo (81′. Jorgensen)

Nottingham Forest: Henderson – Williams, McKenna, Cook (90′. Surridge), Aurier – Kouyate (66′. O’Brien), Freuler (79′. Lingard), Yates – Gibbs-White – Dennis (79′. Awoniyi), Johnson