Premier League: Przełamanie Liverpoolu w jubileuszowym meczu Sadio Mane

Sadio Mane

Getty Images

Mistrzowie Anglii po czterech ligowych porażkach z rzędu znaleźli sposób na przełamanie i w meczu 26. kolejki Premier League pokonali Sheffield United 2:0.

Podczas niedzielnej rywalizacji pomiędzy Shefffield United a Liverpoolem, oczy zwrócone były przede wszystkim na jedną postać. Mowa o Sadio Mane, który rozgrywał swój 150. mecz w barwach “The Reds”. Do tej pory Senegalczyk zdobył dla swojej drużyny 70 bramek, a także zanotował 23 asysty. W starciu z ostatnią drużyną ligowej tabeli, dorobku nie poprawił.

Zmorą mistrzów Anglii w pierwszej części spotkania był Aaron Ramsdale. Golkiper ekipy z Bramall Lane kilkakrotnie ratował swój zespół w naprawdę trudnych sytuacjach, dzięki czemu do przerwy widniał na tablicy bezbramkowy rezultat. Wyższość Anglika musieli uznać Roberto Firmino, Mohamed Salah oraz Trent Alexander-Arnold. Ramsdale interweniował łącznie 5 razy, za każdym razem prezentując ogromną klasę. Niewykorzystane sytuacje mogły zemścić się na podopiecznych Juergena Kloppa. W 36. minucie napastnik “Szabli” Oliver McBurnie zdołał nawet umieścił piłkę w bramce Adriana, lecz ze względu na pozycję spaloną nie został on uznany.

W przerwie meczu goście z Anfield Road znacznie lepiej nastawili celowniki i w drugiej części spotkania udało im się znaleźć sposób na pokonanie Ramsdale’a. “The Reds” na prowadzenie wyszli w 48. minucie, a autorem bramki otwierającą wynik spotkania został Curtis Jones. Kwadrans później znaleźli się natomiast już na dwubramkowym prowadzeniu. Tym razem zostali wyręczeni przez obrońcę Sheffield United Kean’a Bryan’a, od którego piłka w niefortunny sposób odbiła się po strzale Firmino i wpadła do bramki. Samobójcze trafienie zawodnika ekipy gospodarzy ostatecznie końcowy wynik spotkania.