Premier League: Przekonujące zwycięstwo Aston Villi nad Evertonem

Drużyna pod wodzą Unaia Emery’ego szybko zrehabilitowała się po blamażu na St. James’ Park. “The Villans” pewnie pokonali Everton 4:0.

Od samego początku to gospodarze dyktowali warunki gry. Aston Villa znacznie dłużej utrzymywała się przy piłce, tworząc sobie kolejne sytuacje do zdobycia bramki. To w końcu stało się w 18. minucie, kiedy do siatki trafił John McGinn. Kilka minut później było już 2:0. Ollie Watkins został faulowany w polu karnym Evertonu przez Jordana Pickforda, a rzut karny na gola zamienił Douglas Luiz. W 38. minucie boisko opuścił Dominic Calvert-Lewin, który mocno ucierpiał po starciu z Emiliano Martinezem z początku meczu. Mimo paru dogodnych okazji, Aston Villi nie udało się podwyższyć prowadzenia przed przerwą.

Pierwsze minuty drugiej połowy nie przyniosły dla “The Toffees” dobrych informacji. Z powodu urazu plac gry musiał opuścić Alex Iwobi. Chwilę później Aston Villa zadała Evertonowi kolejny cios. Tym razem gola zdobył Leon Bailey. Piłkarze Seana Dyche’a wciąż nie byli w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Emiliano Martineza. Po trzecim trafieniu “The Villans” spuścili nieco nogę z gazu. W 74. minucie na murawie zameldował się Jhon Duran. Tuż po wejściu 19-latek doskonale wykorzystał błąd defensywy Evertonu i strzelił swoją pierwszą bramkę w barwach Aston Villi. Niestety w końcówce meczu groźnie wyglądającej kontuzji doznał Philippe Coutinho. Brazylijczyk nie był w stanie opuścić boiska o własnych siłach.

Ostatecznie zawodnicy Unaia Emery’ego wygrali to spotkanie 4:0 i zmazali plamę po wysokiej przegranej przeciwko Newcastle United w poprzedniej kolejce. Dla Evertonu była to z kolei druga porażka w tym sezonie.

Aston Villa – Everton 4:0 (2:0)

John McGinn 18′, Douglas Luiz 24′ (K), Leon Bailey 51′, Jhon Duran 75′

Aston Villa: Emiliano Martinez – Matty Cash, Ezri Konsa, Pau Torres, Lucas Digne – Boubacar Kamara, Douglas Luiz (64′ Philippe Coutinho (85′ Cameron Archer)) – Leon Bailey (63′ Youri Tielemans), Moussa Diaby (64′ Diego Carlos), John McGinn – Ollie Watkins (74′ Jhon Duran)

Everton: Jordan Pickford – Nathan Patterson, Michael Keane, James Tarkowski, Ashley Young – Idrissa Gueye (46′ Lewis Dobbin) – James Garner, Abdoulaye Doucoure, Amadou Onana, Alex Iwobi (51′ Neal Maupay) – Dominic Calvert-Lewin (38′ Arnaut Danjuma)

Żółte kartki: Douglas Luiz, Lucas Digne, Cameron Archer – Jordan Pickford, Michael Keane, Idrissa Gueye, Nathan Patterson

Sędzia: Anthony Taylor