Premier League: Powrót Kepy, przełamanie Wernera. Chelsea zwycięża z Newcastle United

Chelsea pod wodzą Tuchela wciąż niepokonana. Po zwycięstwie nad Newcastle United 2:0, “The Blues” przedłużyli serię meczów bez porażki do pięciu.

Ekipa Chelsea po trzech wyjazdowych meczach z rzędu powróciła na Stamford Bridge, aby w ramach 24. kolejki Premier League zmierzyć się z drużyną Steve’a Bruce’a. Wraz z powrotem na własne boisko, do pierwszego składu dość nieoczekiwanie wskoczył Kepa Arrizabalaga. Hiszpański golkiper po transferze Edouarda Mendy’ego zmuszony został do zajęcia miejsca wśród rezerwowych, a wtorkowy mecz z Newcastle United był dopiero jego czwartym w bieżącym sezonie w Premier League.

Stamford Bridge nie jest ulubionym obiektem dla ekipy Newcastle. “Sroki” przegrały siedem ostatnich wyjazdowych spotkań z Chelsea, strzelając zaledwie trzy gole i tracąc 18. Pierwsza połowa rywalizacji nie dała gościom żadnych powodów, aby myśleć, że tym razem będzie inaczej. Autorem pierwszej bramki w 31. minucie został Olivier Giroud. Francuz idealnie odnalazł się w polu karnym odbierając odbitą piłkę i umieścił ją w sam środek bramki Karla Darlowa. Napastnik Chelsea dał tym samym fantastyczną zmianę zastępując jedenaście minut wcześniej kontuzjowanego Tammy’ego Abrahama. Zespół Thomasa Tuchela ostatecznie zszedł na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem. Wielkiej chwili doczekał się Timo Werner, który znalazł się na liście strzelców po kolejnych 15 meczach bez strzelonej bramki.

W drugiej części meczu Chelsea dalej kontrolowała przebieg spotkania, jednakże i Newcastle United miało nieco więcej do zaoferowania. Próby pokonania Kepy podjęli m.in. Joe Willock i Miguel Almiron. Powrót hiszpańskiego golkipera okazał się jednak udany i mógł pochwalić się zachowaniem czystego konta. Gospodarze natomiast w pełni zadowolili się dwubramkowym prowadzeniem uzyskanym przed przerwą. Czwarty już triumfów londyńczyków pod przewodnictwem niemieckiego menedżera pozwolił im ponownie zagościć w najlepszej ligowej czwórce.