Premier League: Porażka Southampton, słaby mecz reprezentanta Polski

Jan Bednarek / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W drugim sobotnim meczu pierwszej kolejki angielskiej Premier League Crystal Palace pokonało 1:0 Southampton. Na drugą połowę nie wyszedł obrońca gości Jan Bednarek.

Jedyną bramkę w meczu strzelił Wilfried Zaha. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej uderzył z woleja po podaniu Andros Townsend. Osiem minut przed końcem piłka drugi raz wylądowała w siatce gości, lecz arbiter temu gola nie uznał, ponieważ wideoweryfikacja pokazała, że Zaha był na pozycji spalonej. Ta wygrana dla Orłów jest pierwszym zwycięstwem po serii ośmiu ligowych meczach bez zwycięstwa.

Podopieczni Roy’a Hodgsona w następnej serii spotkań w Manchesterze z United F.C, a Święci podejmować będą Tottenham.

12.09.2020, godz. 16:00 Crystal Palace – FC Southampton 1:0 (0:0)