Eurosport

W meczu 21. kolejki Premier League Chelsea pewnie pokonała przed własną publicznością Stoke City 5:0.

Antonio Conte zaskoczył kibiców jeszcze przed pierwszym gwizdkiem meczu. W wyjściowym składzie “The Blues” zabrakło bowiem m.in. Edena Hazarda, Tiemoué Bakayoko oraz Cesca Fàbregasa. Pomimo tego, Chelsea była zdecydowanym faworytem spotkania zwłaszcza, że goście przyjechali do Londynu mocno osłabieni, bez m.in. Kurta Zoumy, Jesé, Bruno Martinsa Indiego czy Erika Pietersa.

Na potwierdzenie tych słów nie trzeba było długo czekać. Już w 3. minucie meczu, po dośrodkowaniu Williana z rzutu rożnego, strzałem głową wynik otworzył Antonio Rüdiger. Gracze Stoke nie zdążyli się otrząsnąć jeszcze po stracie gola, a Jack Butland musiał wyjmować piłkę z siatki już po raz drugi. Pięknym uderzeniem zza pola karnego w samo okienko bramki gości popisał się Danny Drinkwater. Kilka minut później mogło być już 3:0, ale Álvaro Morata w sytuacji jeden na jeden przegrał z Butlandem.
Chelsea doczekała się jednak wreszcie trzeciego gola. W 24. minucie Willian zagrał do Pedro, a ten strzałem w długi róg podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Gospodarze nie oddawali inicjatywy i w dalszym ciągu przeważali, ale w pierwszej połowie nie byli już w stanie zdobyć kolejnej bramki. Kilka minut przed przerwą do siatki trafił natomiast Mame Biram Diouf, ale był na pozycji spalonej i gol nie został uznany.

Druga odsłona mogła się rozpocząć od mocnego uderzenia gości. Saido Berahino znalazł się oko w oko z Thibaut Courtois, ale belgijski bramkarz zdołał odbić jego strzał. Gospodarze bardzo szybko odzyskali inicjatywę i dążyli do strzelenia kolejnych goli. Okazje ku temu mieli m.in. Morata i Pedro, ale brakowało im skuteczności.
W 73. minucie spotkania fani zgromadzeni na Stamford Bridge zobaczyli kolejnego gola swoich ulubieńców. Sędzia Kevin Friend podyktował rzut karny dla “The Blues” po tym, jak Geoff Cameron nieprzepisowo zatrzymywał Williana. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym uderzeniem nie dał szans Butlandowi.
Gospodarzom wciąż było mało i tuż przed końcem meczu trafili do siatki po raz piąty. Celnym płaskim strzałem wynik spotkania ustalił Davide Zappacosta. Chelsea rozgromiła Stoke 5:0.

30.12.2017, 21. kolejka Premier League, Londyn, Stamford Bridge, frekwencja – 41 433

Chelsea FC – Stoke City 5:0 (3:0)
Antonio Rüdiger 3′, Danny Drinkwater 9′, Pedro Rodríguez 24′, Willian 73′ (k.), Davide Zappacosta 89′

Chelsea: Thibaut Courtois – César Azpilicueta, Gary Cahill, Antonio Rüdiger – Victor Moses (Davide Zappacosta 57′), N’Golo Kanté (Tiemoué Bakayoko 66′), Danny Drinkwater, Marcos Alonso – Willian, Pedro Rodríguez, Álvaro Morata (Michy Batshuayi 71′).

Stoke: Jack Butland – Tom Edwards, Geoff Cameron, Kevin Wimmer, Josh Tymon – Darren Fletcher, Charlie Adam (Maxim Choupo-Moting 81′), Ibrahim Afellay (Julien Ngoy 71′), Mame Biram Diouf, Ramadan Sobhi – Saido Berahino.

Żółte kartki: Pedro – Diouf

Sędzia: Kevin Friend