Premier League: Podział punktów na Selhurst Park. Olise ratuje cenny punkt dla Crystal Palace

Paul Pogba i Bruno Fernandes

W zaległym starciu 7. kolejki Premier League Crystal Palace remisuje 1:1 z Manchesterem United. Bramki zdobywali Fernandes i Olise.

Patrick Vieira zdecydował się na kilka roszad w składzie przed starciem z Erikiem ten Hagiem. Richards, Hughes,  Mateta i Édouard otrzymali szansę od pierwszych minut w miejsce Schluppa, Eze, Ayew i Andersena. Erik ten Hag wystawi Luke’a Shawa na nominalnej pozycji – lewej stronie obrony. Przypominamy, że w trzech z ostatnich czterech potyczek w Premier League grał on na pozycji środkowego obrońcy. Głośny, zimowy transfer Manchesteru United, Weghorst zadebiutował i kilka razy był w stanie pokazać swoją próbkę umiejętności.

W pierwszym kwadransie obie drużyny badały potencjał rywala. Crystal Palace pod tym względem wyglądał słabo, “Orły” nie potrafiły stworzyć poważnego zagrożenia, brakowało im dokładnych podań w okolicy 18 metra boiska. “Czerwonym Diabłom” łatwiej było się przedostać pod bramkę Guaity kiedy przyspieszali grę podaniem na jeden kontakt. Następnie gra została przerwana na pięć minut przez faul Matety na Martinezie. Na szczęście, nie odniósł on żadnej poważnej kontuzji, która uniemożliwiłaby mu dalszy udział w spotkaniu. W 31. minucie przed świetną szansą na zdobycie debiutanckiego gola stanął Wout Weghorst, ale jego uderzenie głową było niecelne. Podopieczni Patricka Vieiry byli bliscy wyjścia na prowadzenie 10 minut później. Odsonne Edouard znalazł sobie trochę miejsca i oddał strzał tuż zza linii pola karnego. Piłka zmierzała w górną część bramki, ale David de Gea musnął piłkę i wybił ją na poprzeczkę. W 44. minucie Bruno Fernandes nie dał najmniejszych szans golkiperowi “Orłów” oddając strzał w prawą stronę. Fantastyczna wymiana podań Fernandesa z Eriksenem została zakończona końcowym produktem – bramką na 1:0 dla United.

W drugiej połowie oglądaliśmy “Orły”, którym brakowało skuteczności i wykreowania sobie poważnych sytuacji. Posiadanie piłki się wyrównało. W 80. minucie Casemiro otrzymał swoją piątą żółtą kartkę, co oznacza, że opuści niedzielne starcie z Arsenalem. Kiedy wydawało się już, że Manchester United zabierze do domu całą pulę punktów i umacnia się w czołówce, “Orły” wróciły do gry za sprawą Olise. 21-latek zdobył swoją drugą bramkę w sezonie świetnym strzałem z rzutu wolnego. Piłka wpadła do bramki po odbiciu się od poprzeczki. “Czerwone Diabły” przez większość meczu miały pełną kontrolę, ale wypuściły prowadzenie w ostatnich minutach. Crystal Palace dopisuje punkcik na swoje konto i pozostaje na 12 miejscu, Manchester United musi zadowolić się tylko jednym punktem oraz trzecią lokatą w tabeli Premier League.

18.01.2023, 7. kolejka Premier League, Selhurst Park (Londyn)

Crystal Palace – Manchester United 1:1 (0:1)

90+1′ Olise – Fernandes 44′

Crystal Palace: Guaita – Mitchell, Guehi, Richards, Clyne – Hughes (84′ Milivojevic), Doucoure (71′ Schlupp), Zaha, Mateta (56′ Eze), Olise – Edouard (71′ Ayew)

Manchester United: De Gea – Wan Bissaka, Varane, Martinez, Shaw – Casemiro, Eriksen (83′ Fred), Antony (70′ Garnacho), Fernandes, Rashford – Weghorst (69′ McTominay)

Żółte kartki: Martinez, Hughes, Casemiro,

Sędzia: Robert Jones