Premier League: Podział punktów na Old Trafford. Manchester United remisuje z Tottenhamem

Niedzielne starcie pomiędzy Manchesterem United a Tottenhamem zakończyło się wynikiem 2:2. Goście dwukrotnie odrabiali straty.

Strzelanie na Old Trafford już w 3. minucie rozpoczął Rasmus Højlund. Duński napastnik posłał bardzo mocny strzał w kierunku bramki strzeżonej przez Guglielmo Vicario, a piłka wpadła pod samą poprzeczkę. Goście wzięli się do roboty i już w 19. minucie doszło do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Richarlison. Brazylijczyk skierował futbolówkę głową wprost do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pedro Porro. Po kilkunastu minutach “Czerwone Diabły” ponownie mogły wyjść na prowadzenie. Wrzutka Marcusa Rashforda znalazła adresata w osobie Destiny’ego Udogie, a obrońca Tottenhamu był blisko zdobycia gola samobójczego. Na jego szczęście piłka odbiła się od słupka. Chwilę później “Spurs” nie uniknęli już straty bramki. Dobra wymiana podań między Marcusem Rashfordem a Rasmusem Højlundem, a następnie precyzyjny strzał tego pierwszego i kibice na Old Trafford mogli świętować po raz drugi. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Druga część spotkania nie mogła lepiej rozpocząć się dla podopiecznych Ange’a Postecoglou. Rodrigo Bentancur zdecydował się na wejście z piłką w pole karne rywala. W końcu mający dużo wolnej przestrzeni Urugwajczyk zdecydował się na uderzenie w kierunku dalszego słupka bramki. Andre Onana był całkowicie bezradny. Tottenham kolejny raz doprowadził do remisu. “Spurs” chcieli momentalnie pójść za ciosem. Manchester United został zepchnięty do defensywy i czekał na swoje okazje do wyprowadzenia szybkiego ataku. Tak owe się przytrafiły, jednak gospodarze nie potrafili ich wykorzystać. Żaden z zespołów nie potrafił przechylić już szali zwycięstwa na swoją stronę, choć w samej końcówce przed doskonałą szansą stanął Scott McTominay. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:2.

14.01.2024, 21. kolejka Premier League, Old Trafford (Manchester)

Manchester United – Tottenham Hotspur 2:2 (2:1)

Rasmus Højlund 3′, Marcus Rashford 40′ – Richarlison 19′, Rodrigo Bentancur 46′

Manchester United: Andre Onana – Diogo Dalot, Jonny Evans (63′ Lisandro Martinez), Raphael Varane, Aaron Wan-Bissaka – Christian Eriksen (58′ Scott McTominay), Kobbie Mainoo – Alejandro Garnacho, Bruno Fernandes, Marcus Rashford (88′ Antony) – Rasmus Højlund

Tottenham Hotspur: Guglielmo Vicario – Pedro Porro, Cristian Romero, Micky van de Ven (89′ Emerson Royal), Destiny Udogie – Oliver Skipp (85′ Radu Drăgușin), Rodrigo Bentancur, Pierre-Emile Højbjerg – Brennan Johnson, Richarlison, Timo Werner (80′ Bryan Gil)

Żółte kartki: Aaron Wan-Bissaka, Rasmus Højlund – Rodrigo Bentancur

Sędzia: John Brooks