Premier League: Pewne zwycięstwo Liverpoolu przed przerwą na mundial, 600. spotkanie Jamesa Milnera w Premier League

W sobotnie popołudnie Liverpool pokonał Southampton 3:1.

Pomimo niezbyt dobrego sezonu w wykonaniu Liverpoolu, nadal to “The Reds” byli faworytami w starciu z Southampton. Przyjezdni niedawno zwolnili swojego wieloletniego szkoleniowca Ralpha Hasenhuttla i zatrudnili w jego miejsce Nathana Jonesa.

Już w 6′ minucie Andy Robertson wykonał wrzutkę w pole karne, którą wykorzystał sprytnym strzałem niepowołany na mundial Roberto Firmino. Gospodarze długo nie cieszyli się z prowadzenia bowiem zaledwie trzy minuty później James Ward-Prowse wrzucił z rzutu wolnego a Che Adams pokonał głową Alissona. Brazylijski bramkarz jak się jednak okazało tego dnia skapitulował tylko raz. Później wykonywał fenomenalną pracę pomiędzy słupkami, gdy jego koledzy strzelali Gavinowi Bazunu gole. W 21′ minucie Harvey Elliott zagrał prostopadłe podanie do Darwina Nuneza a ten wbił piłkę w dolny róg siatki. Później “The Reds” mieli swoje trzy okazje, ale za każdym razem na przeszkodzie stał golkiper lub niecelność. Tuż przed przerwą swój dublet ustrzelił Nunez.

W drugiej połowie do głosu doszli “Święci” i gdyby nie Alisson końcówka spotkania mogłaby być dosyć nerwowa. W 62′ minucie wybronił on groźne uderzenie Elyounoussiego a w końcówce spotkania jeszcze główkę Che Adamsa. Liverpool także miał swoje okazje, lecz ostatecznie nie powiększył swojego dorobku bramkowego a spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1. Warto odnotować, że James Milner, który pojawił się na boisku w 68′ minucie, rozegrał dziś swoje 600. spotkanie w Premier League.

12.11.2022r., 16. kolejka Premier League, Anfield (Liverpool)

Liverpool – Southampton 3:1