Premier League: Pewne zwycięstwo Liverpoolu. Matty Cash z trafieniem samobójczym

liverpool

“The Reds” bez większych problemów rozprawili się na własnym obiekcie z ekipą Aston Villi. Gospodarze wygrali 3:0.

Liverpool od samego początku starał ustawić sobie ten mecz pod własne dyktando. Z pewnością pomogła w tym bramka Dominika Szoboszlaia. Już w 3. minucie Węgier otworzył wynik spotkania trafieniem z okolic szesnastego metra. W obozie Aston Villi pojawił się kolejny problem. Boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Diego Carlos. Zastąpił go Leon Bailey. Liverpool wciąż chciał pójść za ciosem i zdobyć drugiego gola. To stało się w 22. minucie, kiedy to po strzale Darwina Núñeza piłka odbiła się od słupka i nabiła wracającego Matty’ego Casha. Na nieszczęście reprezentanta Polski futbolówka wpadła do siatki, a “The Reds” cieszyli się z prowadzenia 2:0. Podopieczni Jurgena Kloppa mogli schodzić na przerwę nawet z trzybramkową przewagą, lecz w sytuacji sam na sam z bramkarzem Darwin Núñez uderzył w poprzeczkę.

Na samym początku drugiej części spotkania zespół Aston Villi był bliski zdobycia gola wyrównującego. Centra na dalszy słupek autorstwa Lucasa Digne’a powędrowała na głowę Matty’ego Casha, jednak uderzenie 26-letniego zawodnika “The Villans” zostało obronione przez Alissona. Chwilę później gospodarze stanęli przed ponowną szansą na strzelenie trzeciej bramki. Mohamed Salah fenomenalnie dorzucił futbolówkę w pole karne do wbiegającego Darwina Núñeza, ale urugwajski napastnik skierował ją tylko koło bramki. Mimo to w 55. minucie Núñez odwdzięczył się swojemu koledze z drużyny. Po rzucie rożnym snajper “The Reds” przedłużył dośrodkowanie, a Egipcjanin dołożył tylko nogę i trafił na 3:0. Liverpool do końca kontrolował przebieg spotkania. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie. Trzy punkty zostały na Anfield.

03.09.2023, 4. kolejka Premier League, Anfield (Liverpool)

Liverpool – Aston Villa 3:0 (2:0)

3′ Dominik Szoboszlai, Matty Cash (sam.) 22′, Mohamed Salah 55′

Liverpool: Alisson – Trent Alexander-Arnold (71′ Jarell Quansah), Joel Matip, Joe Gomez, Andrew Robertson – Curtis Jones (65′ Harvey Elliott), Alexis Mac Allister (87′ Wataru Endo), Dominik Szoboszlai – Mohamed Salah, Darwin Núñez (65′ Cody Gakpo), Luis Diaz (65′ Diogo Jota)

Aston Villa: Emiliano Martinez – Ezri Konsa, Diego Carlos (19′ Leon Bailey (65′ Nicolo Zaniolo)), Pau Torres – Matty Cash, Boubacar Kamara, Douglas Luiz (72′ Youri Tielemans), Lucas Digne – Moussa Diaby, Ollie Watkins (73′ Jhon Duran), John McGinn

Żółte kartki: Boubacar Kamara

Sędzia: Simon Hooper