Eurosport

We wtorkowy wieczór zainaugurowano siedemnastą kolejkę angielskiej Premier League. W jednym z dzisiejszych spotkań beniaminek okazał się znacznie słabszy od mistrza. Huddersfield Town uległ na własnym stadionie Chelsea 1:3.

Po poprzedniej serii gier oba zespoły były w zupełnie różnych nastrojach. Chelsea poległa po raz pierwszy od prawie dwóch miesięcy, ulegając sensacyjnie West Hamowi w derbach Londynu. Gracze Huddersfield przerwali natomiast passę czterech z rzędu porażek i pokonali innego beniaminka – Brighton. Nie zmieniało to jednak faktu, iż faworytem dzisiejszego starcia byli aktualni mistrzowie Anglii.

Początek meczu był spokojny. Piłkarze Chelsea mieli przewagę, ale nie potrafili udokumentować jej golem czy choćby strzałami na bramkę rywala. Udało się dopiero w 24. minucie. Pierwsze uderzenie w światło bramki przyniosło gościom prowadzenie. Piłka, po nie najlepszym wybiciu przez Jonasa Lössla, trafiła do Victora Mosesa, a kontrę Chelsea wykończył Tiemoué Bakayoko, wykorzystując zagranie Williana.
Po objęciu prowadzenia londyńczycy nie zamierzali oddawać inicjatywy i jeszcze przed przerwą zdobyli drugą bramkę. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Marcosa Alonso, strzałem głową piłkę w siatce umieścił Willian. Do przerwy Chelsea prowadziła na Kirklees Stadium 2:0.

Druga odsłona rozpoczęła się od mocnego uderzenia w wykonaniu “The Blues”. Po wrzutce Alonso w pole karne, Willian wycofał piłkę do Pedro, a ten nie dał szans golkiperowi Huddersfield i podwyższył prowadzenie Chelsea.
W końcowych fragmentach spotkania podopieczni Antonio Conte wciąż przeważali, ale nie atakowali już z takim animuszem. Gospodarze natomiast postanowili walczyć do końca i w doliczonym czasie gry udało im się strzelić honorowego gola. Bramkową akcję przeprowadzili rezerwowi: dośrodkowywał Florent Hadergjonaj, a na listę strzelców wpisał się Laurent Depoitre. Ostatecznie Chelsea pokonała na wyjeździe Huddersfield 3:1.

12.12.2017, 16. kolejka Premier League, Huddersfield, Kirklees Stadium

Huddersfield Town – Chelsea FC 1:3 (0:2)
Laurent Depoitre 90+2′ – Tiemoué Bakayoko 24′, Willian 43′, Pedro 50′

Huddersfield: Jonas Lössl – Tom Smith, Zanka, Christopher Schindler, Chris Löwe (Florent Hadergjonaj 67′) – Daniel Williams, Jonathan Hogg (Dean Whitehead 46′), Aaron Mooy – Elias Kachunga, Tom Ince, Steve Mounié (Laurent Depoitre 74′).

Chelsea: Thibaut Courtois – César Azpilicueta, Andreas Christensen (Ethan Ampadu 79′), Antonio Rüdiger – Victor Moses, N’Golo Kanté (Danny Drinkwater 71′), Tiemoué Bakayoko, Marcos Alonso – Willian, Pedro Rodríguez, Eden Hazard (Michy Batshuayi 69′).

Sędzia: Andre Marriner

W dwóch innych wtorkowych meczach Burnley pokonało Stoke City 1:0, a Crystal Palace, po niezwykle ciekawej końcówce spotkania, zwyciężyło Watford 2:1. Pozostałe siedem spotkań siedemnastej kolejki Premier League odbędzie się w środę wieczorem.

Burnley FC – Stoke City 1:0 (0:0)