Premier League: Pewne zwycięstwo Arsenalu

Premier League

Twitter @NUFC

W meczu inaugurującym 13. kolejkę Premier League Arsenal bez większych kłopotów rozprawił się z Newcastle United, wygrywając 2:0. Bramki dla “The Gunners” zdobyli Bukayo Saka oraz Gabriel Martinelli.

Choć pierwsza połowa nie przyniosła wielu emocji i ataków od jednego pola karnego do drugiego, tak z całą pewnością warto wyróżnić kilka sytuacji, jak na przykład tę z 16. minuty, kiedy to Lokonga długim podaniem wypatrzył Sakę i Anglik na wślizgu minimalnie chybił. Niedługo później natomiast Martin Odegaard sprawdził formę Martina Dubravki strzałem z rzutu wolnego, a ta okazała się być dzisiejszego popołudnia całkiem solidna. Arsenal w ogólnym rozrachunku prowadził grę, szukał przestrzeni pomiędzy ustawionymi blisko siebie formacjami Newcastle i raz był bliski otworzenia rezultatu spotkania, gdy w 41. minucie po dobrej akcji zespołowej do niemalże pustej bramki z kilku metrów nie trafił Pierre-Emeric Aubameyang. “Sroki” zaś mogły wyjść na prowadzenie nieco wcześniej, bo kapitalnie z dystansu przymierzył Jonjo Shelvey, lecz Aaron Ramsdale wziął przykład z Dubravki i fenomenalną interwencją uratował swój zespół od utraty gola.

Po przerwie Arsenal w końcu dopiął swego i wyszedł na prowadzenie. W 56. minucie kapitalną akcją na małej przestrzeni popisało się trio Smith-Rowe, Tavares i Saka, w efekcie czego ten ostatni uszczęśliwił kibiców zgromadzonych na The Emirates. Na drugą bramkę też nie trzeba było długo czekać, bowiem 10 minut później na listę strzelców wpisał się wprowadzony za kontuzjowanego Sakę Gabriel Martinelli. Świetnie dziś dysponowany Takehiro Tomiyasu wykorzystał złe ustawienie Matta Ritchie’ego, uruchomił Brazylijczyka, a ten sprytnym technicznym strzałem zmusił Dubravkę do kapitulacji. “Kanonierzy” do końca spotkania mieli wszystko pod kontrolą, Newcastle z kolei nie przedstawiło żadnych argumentów, które przemawiałyby za tym, że zasłużyli na chociażby punkt.

Dzięki zwycięstwu nad ekipą Eddie’ego Howe’a, Arsenal na pewno utrzyma piątą pozycję w tabeli, mając tyle samo punktów (23), co czwarty West Ham, który jutro czeka niezwykle trudny wyjazd na Etihad Stadium. Mniej powodów do optymizmu mają sympatycy Newcastle, bo ich ulubieńcy zgromadzili zaledwie 6. oczek i zamykają stawkę w Premier League.