Premier League: Pewna wygrana Arsenalu pieczętuje los Luton?

Arsenal

Shutterstock/Media Whale Stock

Arsenal w 31. kolejce Premier League wygrał na Emirates Stadium z walczącym o utrzymanie Luton 2:0.

Losy spotkania na dobrą sprawę rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. W 24′ minucie wynik meczu otworzył Martin Odegaard. Wykorzystał on podanie Kaia Havertza. Po dwudziestu minutach gola do szatni zdobył Daiki Hashioka. Na nieszczęście dla Japończyka i jego kolegów był to gol samobójczy.

Arsenal kontrolował całe spotkanie i nie pozwalał na wiele swoim przeciwnikom. Dzięki temu umocnił się na pozycji lidera ligi angielskiej. Na drugim biegunie znajduje się natomiast Luton. Walczą oni o utrzymanie i piastują osiemnaste miejsce w tabeli, tracąc do bezpiecznego miejsca trzy oczka.