Premier League: Odrodzenie Tottenhamu w drugiej połowie, blamaż Chelsea z Brighton

spursofficial

14. kolejka Premier League była bardzo interesująca przez wydarzenia, jakie miały miejsca na angielskiej ziemi. Przede wszystkim szokować może wysoka porażka Chelsea z Brighton, a także zmartwychwstanie Tottenhamu w drugiej połowie z Bournemouth. Z kolei Obywatele bez zaskoczeń wygrali z Leicester, ale tylko 1:0.

Pierwsze spotkanie miało miejsce na King Power Stadium, gdzie Lisy podejmowały ekipę z niebieskiej części Manchesteru. Obywatele okazali się lepsi, choć w ich szeregach nie wystąpił Erling Haaland. Jedynego gola zdobył w 49. minucie Kevin de Bruyne, który cudownie przymierzył z rzutu wolnego. Ten wynik utrzymał się do końcowych minut.

W kolejnych spotkaniach było sporo emocji, a także niespodzianek. Na szczególną uwagę zasługuje gra Tottenhamu, zwłaszcza w drugiej części meczu. Zaczęło się nie przyjemnie. W 22. minucie worek z bramkami otworzył Kieffer Moore. Ten sam zawodnik po przerwie podwyższył prowadzenie. Wydawało się, że sytuacja jest w miarę bezpieczna, ale wtedy Koguty włączyły wyższy bieg. Ryan Sessegnon dał impuls poprzez gol kontaktowy, a niedługo później Ben Davies doprowadził do wyrównania. W doliczonym czasie gry o wyniku przesądził Rodrigo Bentancur, dzięki czemu trzy punkty zgarnęli goście.

Ciekawie było także na Amex Stadium, gdzie Brighton mierzyło się z Chelsea. Ten występ The Blues nie będą wspominać dobrze, szczególnie na niechlubną statystykę i sam wynik. W 5. minucie pierwszą bramkę zdobył Leandro Trossard, czyli niezawodny piłkarz w tym sezonie w ekipie gospodarzy. W 14. minucie po pechowej interwencji do własnej siatki trafił Ruben Loftus-Cheek. Tuż przed przerwą jego wyczyn powtórzył kolega z obrony – Trevoh Chalobah. Po zmianie stron do tlenu zespół gości podłączył gol Kai’a Havertza. To jednak nie wystarczyło, by pójść za ciosem i wywalczyć coś więcej. W samej końcówce, czwartego gola dla Brighton zdobył Pascal Gross.