Nottingham Forest
Udostępnij:

Premier League: Nottingham Forest wyszarpał zwycięstwo z Sheffield United. Pierwszy komplet punktów

Nottingham Forest pokonał na własnym boisku Sheffield United 2:1 i dzięki temu zdobył swoje pierwsze punkty w sezonie. Sheffield United nadal pozostaje bez żadnej zdobyczy punktowej. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył rezerwowy Chris Wood w 90. minucie.

W tym sezonie Nottingham Forest i Sheffield United mają jeden cel - utrzymać się w lidze. Oba zespoły nieudanie rozpoczęły inaugurację. Nottingham poniósł porażkę z Arsenalem (1:2), natomiast Shefffield United uległ Crystal Palace (0:1) przed własną publicznością. Mimo przegranej z podopiecznymi Mikela Artety, Anthony Elanga zbierał komplementy po ostatnim gwizdku. Były piłkarz Manchesteru United wszedł z ławki i zanotował przepiękną asystę przy golu kontaktowym. - Nie możemy się doczekać, aż wykorzysta swój potencjał - krótko skomentował trener gospodarzy, Steve Cooper. Zdecydowanym faworytem spotkania wśród bukmacherów byli gospodarze. Co ciekawe, Forest nie przegrał na City Ground od meczu ligowego sezonu zasadniczego od grudnia 2008 roku.

Początek meczu na City Ground był pioronujący. Absolutna gwiazda Nottingham Forest, Taiwo Awoniyi, wyprowadził swój zespół na prowadzenie już w trzeciej minucie spotkania. Tydzień temu napastnik zdobył jedyną bramkę przeciwko Arsenalowi. 26-letni Nigeryjczyk w idealnym momencie uporał się z kontuzją i już od samego początku imponuje formą. Gospodarze mieli jeszcze kilka okazji w pierwszej połowie na podwyższenie wyniku, ale nie zostały one wykorzystane.

Po zmianie stron przebieg meczu odwrócił się o 180 stopni. Podrażnione Sheffield przejęło inicjatywę i ruszyło w poszukiwaniu bramki kontaktowej. Ta sztuka udała się już w 48. minucie. Gustavo Hamer znalazł sobie trochę miejsca w okolicach pola karnego i świetnie przymierzył na bramkę Turnera, który musiał wyciągac piłkę z siatki. W 56. minucie Taiwo Awoniyi trafił do siatki po raz drugi, jednak jego gol nie został zaliczony przez spalony. Tuż przed końcem spotkania rezerwowy Chris Wood przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Forest i zapewnił pierwszy komplet punktów.

W kolejnym spotkaniu Nottingham Forest zmierzy się z Manchesterem United. Natomiast Sheffield United podejmie Manchester City.

18.08.2023 rok, 2. kolejka Premier League, City Ground (Nottingham)

Nottingham Forest - Sheffield United 2:1 (1:0)

Taiwo Awoniyi 3', Chris Wood 90' - Gustavo Hamer 48'

Nottingham Forest: Turner - Boly (Elanga 69') , Worrall, McKenna - Aurier, Gibbs-White, Mangala (Yates 69'), Williams - Danilo (Kouyate 90+2'), Johnson (Niakhate 90+2'), Awoniyi (Wood 84')

Sheffield United: Foderingham - Abhmedhodzic, Egan, Robinson - Hamer, Souza (Basham 58') , Norwood, Lowe (Larouci 46') - Traore (Traore 82'), Osula(Brooks 74'), Osborn

Żółte kartki: Boly, Aurier - Norwood, Hamer, Osborn

Sędzia: Peter Bankes