Premier League: Niespodzianka na Brentford Community Stadium! Beniaminek urywa punkty Liverpoolowi

Brentford się nie zatrzymuje i w rozgrywkach Premier League wciąż zaskakuje. W ostatnim niedzielnym meczu ligi angielskiej “Pszczoły” zremisowały z Liverpoolem 3:3.

Trzeba przyznać, że Brentford wszedł do Premier League razem z drzwiami i framugą. Beniaminek ligi angielskiej w pięciu spotkaniach uległ jedynie jeden raz (0:1 z Brighton). Podopieczni Thomasa Franka grają bez żadnych kompleksów i nie boją się nikogo. Z takim też nastawieniem podejmowali Liverpool.

Pierwsze słowo należało jednak do ekipy gości. Mohamed Salah w 8′ minucie po fenomenalnej indywidualnej akcji strzelił w światło bramki, ale obrońca wybił w ostatnim momencie futbolówkę. Zaledwie trzy minuty później piłkarze Brentford chcieli zrewanżować się “The Reds”, ale tym razem uderzenie Bryana Mbeumo z linii bramkowej wybił Joel Matip. “Pszczoły” świętowały 15 minut później. W 28′ minucie po ładnej akcji Ethan Pinnock pokonał z bliskiej odległości Alissona. 1-0 dla beniaminka! Radość na Brentford Community Stadium nie trwała jednak długo. Jordan Henderson w 31′ minucie dośrodkował w pole karne, a najwyżej do główki wyskoczył Diogo Jota. Remis! Podopieczni Jurgena Kloppa mogli schodzić do szatni prowadząc, ale najpierw Curtis Jones uderzył z dystansu w słupek, a dobitkę Joty fenomenalnie obronił David Raya.

Druga połowa także nas nie zawiodła. W 54′ minucie Mo Salah strzelił gola, który początkowo nie został uznany, ale okazało się, że Egipcjanin jednak nie był na pozycji spalonej. Brentford się nie poddawał i na trafienie napastnika Liverpoolu odpowiedział dziesięć minut później Vitaly Janelt, który pokonał golkipera “The Reds” głową. Na tym się nie skończyło. Zaledwie trzy minuty później Curtis Jones strzelił piękną bramkę zza pola karnego. Salah mógł wpisać się na listę strzelców jeszcze raz, ale zmarnował stuprocentową okazję w polu karnym. Gospodarze więc rzucili się do ataku, czego efektem było.. Trafienie Yoane Wissy w końcówce spotkania! 3:3! Brentford urywa punkty Liverpoolowi!