Premier League: Newcastle United przegrywa z Nottingham Forest FC. Udany debiut trenera gości

nottinghamforest.co.uk

W meczu otwierającym 19. kolejkę spotkań Premier League Newcastle United przegrał na własnym stadionie z Nottingham Forest FC 1:3. Debiut na ławce trenerskiej zespołu gości zaliczył Nuno Espirito Santo

– Postaramy się zdobyć wiedzę o zawodnikach tak szybko, jak to możliwe. Znalazłem dobrą grupę. To duży skład ze zbyt wieloma graczami, to dla nas problem, ale najważniejsze jest, aby sobie ufać i robić rzeczy razem – powiedział na konferencji prasowej przed meczem nowy trener Nottinhgam czyli Nuno Espirito Santo

Do przerwy kibice zgromadzeni na St James’ Park zobaczyli dwa gole. Wynik spotkania otworzył w 23. minucie Alexander Isak. Szwed wykorzystał rzut karny. Tuż przed przerwą bramkę wyrównującą zdobył Chris Wood.

Po zmianie stron Forest wyszli na prowadzenie. W 53. minucie drugi gol w meczu padł łupem Wooda. Anglik wykorzystał podanie Elangi. Siedem minut później były zawodnik Newcastle United miał już na koncie hat tricka. Piłkarz ustalił tym samym wynik spotkania na 1:3 dla nowych podopiecznych Espirito Santo.

26.12.2023, 19. kolejka Premier League, St James’ Park (Newcastle)

Newcastle United – Nottingham Forest FC 1:3 (1:1)

Bramki: 23. Isak (kar.) – 45+1. Wood (Elanga), 53. Wood (Elanga), 60. Wood (Murillo)

Newcastle United: Dúbravka – Trippier (C), Botman (79. Hall), Schär, Burn (55. Livramento) – Miley, Guimarães, Longstaff (71. Joelinton) – Almirón (55. C. Wilson), Isak, A. Gordon.

Nottingham Forest F.C.: Turner – Aina, Murillo, Niakhaté, Montiel (70. N. Williams) – Danilo, Sangaré (70. Yates) – Hudson-Odoi (79. Domínguez), Gibbs-White (C), Elanga – Wood.

Żółte kartki: 27. A. Gordon (NEW), 85. Guimarães (NEW) – 26. Sangaré (NOT), 27. Montiel (NOT), 84. N. Williams (NOT)

Sędziowie: Kavanagh – Bennett, Robathan