Premier League: Newcastle remisuje z Leeds, cały mecz Mateusza Klicha

Getty Images

W meczu 5. kolejki Premier League Newcastle United FC zremisowało z Leeds United 1:1. Gości na prowadzenie wyprowadził Raphinha, do remisu doprowadził Allan Saint Maximin.

Oba kluby zanotowały bardzo słaby początek. Gospodarze przed meczem z Leeds zajmowali przedostatnie miejsce, tylko z jednym oczkiem na koncie. Podopieczni Marcelo Bielsy natomiast mieli tylko oczko więcej i plasowali się tuż nad strefą spadkową.

Od początku tego meczu goście byli lepszym zespołem i ruszyli na Newcastle tak mocno, że gol powinien być kwestią czasu. I rzeczywiście tak się stało, bo podopieczni Marcelo Bielsy objęli prowadzenie w 13. minucie. Raphinha dośrodkował w szesnastkę, nikt nie przeciął tego dośrodkowania, a futbolówka wpadła do bramki zaskoczonego Karla Darlowa. Chwilę później Sroki mogły wyrównać. Allan Saint Maximin łatwo przedostał się w szesnastkę, podał jednak niedokładnie, jeden z defensorów gości wybił jednak zbyt niecelnie, a do futbolówki dopadł Joelinton, który huknął z woleja. Świetnie w bramce zachował się jednak Illan Meslier. Na następną dogodną okazję musieliśmy poczekać do 34. minuty. Wtedy to Matt Ritchie postanowił przymierzyć sprzed pola karnego jednak na szczęście Leeds tylko ostemplował słupek. Tuż przed przerwą nic nie uchroniło już gości przed stratą gola. Saint Maximin przedostał się w pole karne, przedryblował kilku defensorów i płaskim uderzeniem po ziemi pokonał bramkarza. Do przerwy na St. James Park był remis, ale spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie.

Początek drugiej połowy to duża przewaga Newcastle, celem oczywiście było objęcie prowadzenia. Najlepszą okazję, aby to zrobić miał Saint Maximin, który łatwo ograł jednego z defensorów i momentalnie kopnął na bramkę, ale Meslier po raz kolejny wykazał się dobrą obroną. Później już po gospodarzach było widać zmęczenie i tym samym stwarzali oni coraz mniej okazji. Leeds z kolei atakowało bardzo rzadko. Jedną z nielicznych sytuacji miał Mateusz Klich, który dostał świetnie podanie od Patricka Bamforda, lecz strzelił w środek bramki i Darlow spokojnie chwycił piłkę. Ogólnie rzecz biorąc, to druga połowa była zdecydowanie słabsza niż pierwsza. Nie było takiego wysokiego tempa, oba zespoły nie tworzyły zbyt wielu ofensywnych okazji, no i ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

Remis jest sprawiedliwym wynikiem. Ani Sroki, ani Leeds nie było na tyle lepsze od przeciwnika, żeby zasłużyć dziś na zwycięstwo. W pierwszej połowie widzieliśmy dobre widowisko z obu stron. W drugiej z obu było ono słabe. W efekcie końcowym Newcastle pozostało w strefie spadkowej, ale zamieniło się pozycjami z Burnley. Leeds natomiast wyprzedziło Arsenal i awansowało na szesnastą pozycję.