Premier League: Newcastle pewnie zwycięża na King Power Stadium

Twitter: @NUFC

Zawodnicy Eddiego Howe’a nie dali swoim rywalom żadnych szans. Sroki wygrywają po bramkach Wooda, Almirona i Joelintona.

Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla drużyny gospodarzy. Już w 2. minucie Daniel Amartey faulował we własnym polu karnym Joelintona. Sędzia Jarred Gillett nie miał żadnych wątpliwości i od razu wskazał na wapno. Jedenastkę na gola pewnym strzałem w środek bramki zamienił Chris Wood. Piłkarze Eddiego Howe’a nie zamierzali się zatrzymywać i w 7. minucie po kapitalnej, dwójkowej akcji Miguela Almirona i Bruno Guimaraesa, Paragwajczyk trafił do siatki i było 0:2. Po nieco ponad piętnastu minutach gry doszło do pierwszej wymuszonej zmiany. Po starciu z Joelintonem swojego występu nie był w stanie kontynuować Dennis Praet. W jego miejsce na boisku pojawił się Ayoze Perez. Gdy wydawało się, że Leicester w końcu zaczęło dochodzić do głosu, kolejny cios Lisom zadał Joelinton. Brazylijczyk zdobył bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kierana Trippiera. Do końca pierwszej części nie oglądaliśmy więcej goli.

Mimo kilku dogodnych sytuacji, w drugiej połowie nie zobaczyliśmy bramek. Newcastle kontrolowało przebieg spotkania, jednak nie naciskało zbyt mocno, aby nie narazić się na kontrataki. Z kolei Leicester miało spore problemy ze stworzeniem akcji, która zapewniłaby co najmniej jedno, honorowe trafienie. Dzięki wygranej Sroki wskakują na pozycję wicelidera tabeli Premier League.

26.12.2022, 17. kolejka Premier League, King Power Stadium (Leicester)

Leicester City – Newcastle United 0:3 (0:3)

Chris Wood 3′, Miguel Almiron 7′, Joelinton 32′

Leicester City: Danny Ward – Timothy Castagne, Daniel Amartey, Wout Faes, Luke Thomas – Youri Tielemans, Boubakary Soumare (72′ Wilfred Ndidi) – Dennis Praet (17′ Ayoze Perez), Kiernan Dewsbury-Hall, Harvey Barnes (71′ Kelechi Iheanacho) – Patson Daka (46′ Jamie Vardy)

Newcastle United: Nick Pope – Kieran Trippier, Fabian Schar, Sven Botman, Dan Burn – Sean Longstaff (90+2′ Elliot Anderson, Bruno Guimaraes, Joe Willock (84′ Jacob Murphy) – Miguel Almiron (83′ Allan Saint-Maximin), Chris Wood (88′ Matt Ritchie), Joelinton

Sędzia: Jarred Gillett (Australia)