Premier League: Manchester United przedłużył swoją zwycięską passę

Cristiano Ronaldo Manchester United

Źródło: twitter.com/ManUtd

W pierwszym meczu za kadencji Ralfa Rangnicka Manchester United pokonał Crystal Palace wynikiem 1:0. Bramkę dla gospodarzy zdobył Fred.

Manchester United przez cały mecz pokazywał swoją wyższość nad rywalem. Gospodarze umiejętnie pressowali rywali i uniemożliwiali im wyprowadzanie ataków. Gra Czerwonych diabłów mogła cieszyć oko kibica, bo była ona co najmniej solidna. W pierwszej połowie podopieczni Ralfa Rangnicka oddali także dwanaście strzałów, ale mieli problem ze skutecznością. W światło bramki “Orłów” leciały jedynie dwa uderzenia. Po pierwszej połowie bramek nie było, ale ten stan nie utrzymał się na koniec spotkania.

W drugiej połowie Manchester nie grał już tak intensywnie jak w pierwszej i wyraźnie zdjął z tonu. Na szczęście gospodarzy bramkę na wagę zwycięstwa zdołał zdobyć w 77. minucie Fred. Brazylijczyk fantastycznie przymierzył zza pola karnego. To było zjawiskowe trafienie pomocnika. Jego bramka pozwoliła Czerwonym diabłom zainkasować dzisiaj trzy punkty, które są niezbędne w pogoni za miejscami z topu tabeli.