Premier League: Manchester United dalej nie może wygrać na Molineux Stadium

Paul Pogba

W poniedziałkowy wieczór rozegrano ostatni mecz 2. kolejki Premier League. Wolverhampton Wanderers zremisował 1:1 z Manchesterem United.

“Czerwone Diabły” zdecydowanie lepiej weszły w mecz, co zresztą udokumentowały w 27. minucie. Marcus Rashford znakomicie podał w pole karne do Anthony’ego Martiala, a ten urwał się obrońcy i mocnym strzałem pokonał golkipera rywali. Piłkarze Wolverhampton w przerwie musieli dostać sporą burę od trenera Nuno Espirito Santo, bo zaczęli grać zdecydowanie lepiej. Potwierdzili to strzelając na wyrównanie, a dokładniej Ruben Neves, który pięknie przymierzył z około dwudziestu metrów. VAR jeszcze weryfikował, czy przy tej sytuacji nie było spalonego jednego z “Wilków”, ale ostatecznie zatwierdził gola. Manchester mógł trafić na 2:1 ale z rzutu karnego nie trafił Paul Pogba.

Co ciekawe – Manchester United miał także duże problemy na Molineux Stadium w poprzednim sezonie. W lidze Wolverhampton wygrał 2:1 i wyeliminował “Czerwone Diabły” z Pucharu Anglii.

19.08.2019, 2. kolejka Premier League, Molineux Stadium

Wolverhampton – Manchester United 1:1 (0:1)

55′ Rúben Neves  – 27′ Martial

Wolverhampton Wanderers: Rui Patricio – Ryan Bennett, Conor Coady, Willy Boly – Leander Dendoncker, Joao Moutinho – Matt Doherty (46′ Adama Traore), Ruben Neves, Jonny Otto – Raul Jimenez (90+1′ Patrick Cutrone), Diogo Jota (86′ Pedro Neto).

Manchester United: David de Gea – Aaron Wan-Bissaka, Victor Lindelof, Harry Maguire, Luke Shaw – Daniel James (89′ Mason Greenwood), Scott McTominay, Jesse Lindgard (81′ Juan Mata), Paul Pogba, Marcus Rashford (89′ Andreas Pereira) – Anthony Martial.

Żółte kartki: Ruben Neves, Ryan Bennett (Wolverhampton Wanderers) oraz Daniel James, Aaron Wan-Bissaka (Manchester United).