Premier League: Manchester górą w hicie kolejki

W hitowym starciu 15. kolejki Premier League Manchester United pokonał przed własną publicznością Tottenham 2:1.

Gospodarze już w 6. minucie objęli prowadzenie. Uderzenie Rashforda przy bliższym słupku znalazło drogę do bramki. Zdecydowanie lepiej powinien się zachować w tej sytuacji Gazzaniga. Kolejnych kilka minut to dominacja Manchesteru i kolejne okazje do strzelenia bramki przez Rashforda, Greenwooda i Lingdarda. Najbliżej podwyższenia prowadzenia był Rashford, którego strzał wylądował na poprzeczce. W 39. minucie Koguty doprowadziły do wyrównania. Dośrodkowanie z lewej strony boiska spada pod nogi Auriera, jego strzał broni De Gea. Odbita piłka spada pod nogi Dele Alliego, który wygrał pozycję z Fredem, przerzucił piłkę nad Youngiem i wyrównał stan meczu.

Druga połowa rozpoczęła się świetnie dla gospodarzy. Sissoko sfaulował w polu karnym Rashforda i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem dał prowadzenie swojemu zespołowi. Mimo prób zawodników Tottenhamu nie udało się doprowadzić do wyrównania. Najbliższy tego był Son, ale zbyt długo czekał ze strzałem i został zablokowany.