Premier League: Manchester City rozgromił Liverpool!

W ramach 32. kolejki Premier League podopieczni Pepa Guardioli podejmowali obecnego już mistrza Anglii. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem gospodarzy aż. 4:0!

Gdyby do tego starcia Manchester City przystępował po wygranej nad Chelsea to rodzaj i skala tego meczu na pewno byłby inny. Przed tygodniem Liverpool mógł cieszyć się z wpadki City, która oficjalnie przypieczętowała ich mistrzostwo. Gdyby do tejże wpadki nie doszło to The Reds dziś mogli przypieczętować swój triumf pokonując Obywateli. Losy jednak tak się potoczyły, że Manchester nie miał praktycznie nic do stracenia, to samo z resztą Liverpool. Wszystkie te czynniki spowodowały nam, że gospodarze po prostu chcieli się odegrać za cały ten sezon, który dla nich był porażką. I zrobili to w sposób chciałoby się powiedzieć mistrzowski.

W ciągu całego spotkania obie ekipy stworzyły nam na prawdę niesamowite widowisko. Jednak skuteczność dziś leżała tylko po stronie Obywateli. Strzelanie rozpoczął w 25. minucie Kevin de Bruyne, który pewnie wykorzystał rzut karny. Kilka chwil później Phil Foden świetnie odnalazł Raheema Sterlinga na lewym skrzydle, a ten z łatwością umieścił piłkę w siatce. Przed przerwą Foden do asysty dopisał sobie gola. W kapitalny sposób Kevin de Bryune rozbroił całą defensywę Liverpoolu, a młody pomocnik bez większych problemów pokonał Alissona.

Po zmianie stron goście wiedzieli, że nie zdołają odwrócić losów tego spotkania. Pomimo wielu prób nie zdołali przebić się przez dobrze ustawione zasieki City. W 66. Alex Oxlade-Chamberlain po niefortunnej interwencji posłał piłkę do własnej siatki. W końcówce trafieniem popisał się także Riyad Mahrez, ale arbiter z pomocą VAR-u nie zaliczył mu tego gola. Powodem było zagranie ręką upadającego Phila Fodena, od którego potem Algierczyk przejął futbolówkę.