Premier League: Manchester City pokonuje Leicester!

Kevin De Bruyne

Leicester strzeliło jako pierwsze, jednak mecz zakończył się zwycięstwem Manchesteru City.

Od samego początku przeważał Manchester City. Sytuacje bramkowe mieli już 14. i 17. minucie. Wtedy to Kevin De Bruyne trafił w słupek, a potem Gabriel Jesus uległ świetnej interwencji Schmeichela.

Mimo przewagi od początku meczu, to jednak Lisy jako pierwsze zdobyły bramkę. W 22. minucie Jamie Vardy pokonał Edersona za pomocą wspaniałego lobu.

Na odpowiedź Obywateli kibice czekali osiem minut. Riyad Mahrez dostał dobre podanie od Mendy’ego, dlatego postanowił to wykorzystać i uderzył na bramkę duńskiego golkipera. Piłka po drodze odbiła się od jednego z obrońców Leicester, zmyliła Schmeichela i wpadła do siatki.

W 42. minucie Ricardo Pereira sfaulował ofensywnego gracza Manchesteru City. Sędzia postanowił podyktować “jedenastkę”. Do piłki podszedł Ilkay Gundogan, który pewnie wykonał karnego i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

W 69. minucie po fenomenalnym ataku Kevina De Bruyne, podanie odebrał Gabriel Jesus. Brazylijczyk wykończył akcję strzałem do pustej bramki i ustalił wynik na 3:1.

Etihad Stadium (Manchester) 21.12.2019, godz. 18:30

18. kolejka Premier League: Manchester City – Leicester 3:1

30′ Mahrez, 43′ Gundogan (Rzut karny), 69′ Gabriel Jesus – 22′ Vardy

Żółte kartki: De Bruyne, Gundogan – Soyuncu, Ndidi

Manchester City: Ederson; Walker, Fernandinho, Otamendi, Mendy, Gundogan (79′ Rodri), De Bruyne (91′ Aguero), Bernardo Silva, Mahrez, Sterling (89′ Foden), Gabriel Jesus.

Leicester: Schmeichel; Ricardo, Evans, Soyuncu, Chilwell, Ndidi, Tielemans (77′ Praet), Maddison, Barnes (64′ Albrighton), Perez (68′ Gray), Vardy.