Premier League: Liverpool pokonuje Watford

liverpoolfc.com

Spotkanie Liverpoolu z Watfordem było pierwszym meczem Szerszeni pod wodzą Nigela Pearsona.

Zdecydowanym faworytem tej potyczki byli gospodarze, którzy przystąpili do tego spotkania bez kilku ważnych ogniw. Na urazy narzekają między innymi Fabinho i Joël Matip. Wolne od Jürgena Kloppa otrzymał tego dnia Andrew Robertston. Szkot rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych.

Co ciekawe, jako pierwsi dogodną sytuacje stworzyli sobie goście. W 24. minucie Will Hughes otrzymał podanie na linię końcową pola karnego, ale piłka po jego strzale minęła prawy słupek.

Kilkanaście minut później, dobre podanie od Sadio Mane otrzymał Mohamed Salah. Egipcjanin przełożył piłkę za obrońcę i oddał strzał z prawej nogi. Piłka trafiła w prawe okienko bramki Watfordu. Ben Foster nie podjął nawet próby interwencji. Był to bardzo udany kontratak Liverpoolu.

Mimo dużego naporu Liverpoolu w końcówce pierwszej połowy, nie udało się wpakować drugiej bramki. Piłkarze zeszli na przerwę przy wyniku 1:0 dla The Reds.

Drugą połowę pierwszego meczu 17. kolejki Premier League obie drużyny zaczęły bez zmian w składzie. Już w 50. minucie bramkę na 2:0 zdobył Sadio Mane, jednak po konsultacji z VAR’em sędzia odgwizdał spalonego.

W 90. minucie w idealnym miejscu na boisku znalazł się Salah. Piłkarz Liverpoolu sytuacyjnie zakończył akcję strzałem z “krzyżaka”.

W drugiej połowie większość akcji odbywała się w środkowej strefie boiska. Mecz zakończył się zwycięstwem Liverpoolu, jednak Watford zagrał naprawdę nieźle.

Anfield (Liverpool) 14.12.2019, godz. 13:30

Liverpool – Watford 2:0

38′ Salah, 90′ Salah

Żółte kartki: Henderson, Milner,  Hughes,

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Gomez, van Dijk, Milner, Henderson, Wijnaldum (59′ Robertson), Shaqiri (70′ Oxlade-Chamberlain), Firmino (88′ Origi), Mane, Salah

Watford: Foster, Mariappa, Cathcart, Kabasele, Femenia, Doucoure (87′ Quina), Capoue, Deulofeu, Hughes, Sarr, Deeney (75′ Gray)