Premier League: Liverpool pewnie wygrywa z Manchesterem United

twitter.com/PremierLeague

W meczu 23. kolejki Premier League, Liverpool pokonał Manchester United 2:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli Virgil Van Dijk i Mohamed Salah.

Gospodarze już w 19. minucie wyszli na prowadzenie. Trent Alexander Arnold dośrodkował z rzutu rożnego, najwyżej w polu karnym wyskoczył Virgil Van Dijk i uderzeniem głową pokonał bramkarza United. Chwilę później The Reds drugi raz pokonali Davida De Geę jednak po analizie VAR bramka została anulowana, strzelający Roberto Firmino faulował golkipera United. Do przerwy Liverpool prowadził z Manchesterem United 1:0.

Na początku drugiej połowy prowadzenie The Reds mógł podwyższyć Mohamed Salah, lecz strzelił tuż obok słupka. W 60. minucie dogodną okazję do bramki wyrównującej zmarnował Anthony Martial. Później Liverpool kontrolował już mecz i nie pozwolił graczom z Manchesteru zagrozić bramce Alissona. Brazylijski bramkarz w doliczonym czasie gry zanotował asystę, gdy szybko wykopał piłkę do Salaha, ten wyszedł sam na sam z De Geą i go pokonał. Ostatecznie Liverpool pokonał Manchester United 2:0 i umocnił się na pozycji lidera, Czerwone Diabły nie wykorzystały okazji, by uciec grupie pościgowej.