Premier League: Liverpool nie bez kłopotów pokonuje Crystal Palace i goni City

Chociaż Crystal Palace przysporzyło faworytom dużo kłopotów, ostatecznie to Liverpool niedzielnego popołudnia miał powody do świętowania.

“Orły”, które w ostatniej kolejce nieco nieszczęśliwie zremisowały z Brighton, miały ciężki orzech do zgryzienia. Podopieczni Jurgena Kloppa chcieli wykorzystać wczorajsze potknięcie City z Southampton (1:1) i zbliżyć się do rywali na 9 punktów, mając jeden zaległy mecz.

Pojedynek rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami – goście od 1′ minuty zdominowali zespół gospodarzy. W 8′ minucie Andy Robertson posłał idealną piłkę z rzutu rożnego wprost na głowę Virgila van Dijka. Holender nie zwykł marnować takich sytuacji i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Ciągłe ataki LFC nie ustawały i już po 30′ minutach gry na tablicy widniał wynik 2:0. Szkocki lewy obrońca popisał się drugą asystą, zaś w roli egzekutora wykazał się Alex Oxlade-Chamberlain. Po tejże bramce byli mistrzowie Anglii spuścili z tonu i to Crystal Palace zaczęło sobie coraz śmielej poczynać. Dwie groźne akcje w wykonaniu Matety i Edouarda zostały powstrzymane przez defensywę rywali.

Po przerwie nadal ekipa Vieiry dyktowała warunki gry. Edouard znowu miał dwie sytuacje, ale tym razem jedną z nich wykorzystał z zimną krwią. Od tego momentu to właśnie Palace było bliżej wyrównania niż Liverpool strzelenia kolejnej bramki. Guaita zmienił jednak ten stan rzeczy, ponieważ nieco nieszczęśliwie wpadł w Diogo Jotę. Sędzia po długiej weryfikacji VAR postanowił podyktować rzut karny, którego na gola zamienił Fabinho. Brazylijczyk ostatecznie zapewnił Liverpoolowi trzy punkty.

23 stycznia 2022 roku, 23. kolejka Premier League, Selhurst Park (Londyn)

Crystal Palace – Liverpool 1:2

Edouard 55′ – van Dijk 8′, Chamberlain 32′

Crystal Palace: Guaita – Ward, Andersen, Guehi, Mitchell – Gallagher, Hughes (Ayew J. 78′), Schlupp – Olise, Mateta (Benteke 78′), Edouard (Eze 68′)

Liverpool: Alisson – Robertson, van Dijk, Matip, Alexander-Arnold – Jones, Fabinho, Henderson – Diogo Jota, Firmino (Milner 90′), Oxlade-Chamberlain (Minamino 60′)