thisisanfield.com

W meczu kończącym 32. kolejkę angielskiej Premier League Liverpool pokonał na własnym stadionie Newcastle United 2:0.

Początek spotkania należał do gospodarzy. Już w 9. minucie po zagraniu Jordana Hendersona wynik otworzył Raheem Sterling.
Kilka minut później mogło być 2:0. Z dystansu na mocny strzał lewą nogą zdecydował się Alberto Moreno, ale strzał Hiszpana obronił Tim Krul.
W kolejnych minutach tempo gry nieco spadło, ale wciąż stroną przeważającą byli “The Reds”. Szczególnie aktywni w ataku byli Sterling, Philippe Coutinho i Jordan Ibe, ale nie przekładało się to na efekty w postaci kolejnych bramek.
W końcówce pierwszej połowy swoją najlepszą okazję mieli goście. Strzał głową Ayoze Pereza na rzut rożny sparował Simon Mignolet. Do przerwy Liverpool – Newcastle 1:0.

W drugiej odsłonie meczu obraz gry niewiele się różnił od tego, jaki miał miejsce w pierwszych 45 minutach. Inicjatywa wciąż należała do gospodarzy, którzy jednak długo nie potrafili jej udokumentować. Udało się wreszcie w 70. minucie. Wtedy to do siatki trafił Joe Allen.
Sytuacja Newcastle jeszcze bardziej skomplikowała się w 83. minucie, kiedy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Moussa Sissoko.
W ostatnich minutach meczu niewiele już się działo. “The Reds” spokojnie kontrolowali przebieg gry, a goście byli już pogodzeni z porażką. Liverpool pokonał Newcastle 2:0 i powrócił na 5. miejsce w ligowej tabeli.

Liverpool FC – Newcastle United 2:0 (1:0)
1:0 – 9′ – Raheem Sterling
2:0 – 70′ – Joe Allen