

Premier League: Leighton Baines gotowy na powrót do gry po kontuzji
Lewy obrońca Evertonu Leighton Baines jest przekonany, że już niedługo będzie gotowy na powrót do pierwszej jedenastki. W najbliższych tygodniach 30-latek może wrócić na boisko po dwóch operacjach kostki.
Przez ostatnie dwa sezony Baines był liderem defensywy "The Toffees". W tym sezonie w meczu o stawkę nie rozegrał jednak nawet minuty. Powodem absencji Anglika jest kontuzja kostki, której nabawił się przed startem trwającego sezonu i dwie operacje, które przeszedł w ciągu ostatnich trzech miesięcy.
W środę 30-latek pojawił się na kilka minut na boisku w spotkaniu towarzyskim z Preston North End wygranym przez zespół z Goodison Park.
W rozmowie z brytyjskim dziennikiem "Daily Telegraph" Baines mówił, że poważna kontuzja była dla niego nowym doświadczeniem. - Czułem się dość dziwnie. Nigdy wcześniej w mojej karierze nie pauzowałem przez dłużej niż dziesięć dni. Nawet w przerwie między rozgrywkami - powiedział Anglik. - Udało mi się jakoś przystosować do postawy "może jest to błogosławieństwem". Skłaniam się ku temu, że rzeczy dzieją się z jakiegoś powodu - dodał.
30-latek mimo długiej przerwy zapewnia, że nie ma powodu dla którego po powrocie miałby przerwać przygodę z piłką, jak przed pięcioma laty. - Jeśli nie będę spisywał się dobrze, zawsze będę mógł spojrzeć w lustro. Patrząc na to, jak trenowałem w ostatnich miesiącach, można było przekonać się, jak bardzo zależy mi na powrocie - przekonywał dziennikarzy.
Obecnie Everton zajmuje dziewiątą pozycję w tabeli Premier League. W najbliższy weekend "The Toffees" zmierzą się z czerwoną latarnią ligi - Aston Villą.
źródło: Eurosport
autor: Hubert Michałus
-
AktualnościOficjalnie: wyjściowe składy na mecz Pogoń Szczecin - Legia Warszawa (24.07.2026)

















Michał Bosak / 24 lipca 2026, 19:58
-


AktualnościRadomiak Radom - Wieczysta Kraków wyjściowe składy. Znamy podstawowe jedenastki (24.07.2026)

















Michał Bosak / 24 lipca 2026, 17:27
-


AktualnościFC Barcelona pozyskała Karima Adeyemiego. Transfer z Borussii Dortmund za 29 milionów euro

















Michał Bosak / 24 lipca 2026, 17:08
-


AktualnościRobert Lewandowski ocenił występ Lamine’a Yamala na mundialu. „Nie zobaczyliśmy jego najlepszej wersji”

















Michał Bosak / 24 lipca 2026, 16:41
-

AktualnościLiverpool zainteresowany Viniciusem Juniorem. Transfer możliwy latem 2027 roku

















Michał Bosak / 24 lipca 2026, 16:04
-

AktualnościManchester City ogłosił rekordowy transfer. Elliott Anderson podpisał pięcioletni kontrakt

















Michał Bosak / 24 lipca 2026, 15:39





































