Premier League: Leicester liderem po skromnym zwycięstwie nad Wolves

W niedzielne popołudnie Leicester City stanęło do walki z Wolverhampton na King Power Stadium. Autorem jedynego gola został Jamie Vardy, który zapewnił zwycięstwo swojej drużynie trafieniem z rzutu karnego.

Na tym etapie sezonu zespół Brendana Rodgersa imponuje formą, co ma odzwierciedlenie zarówno w ligowej tabeli, jak i wynikach osiąganych w Lidze Europy. Po dwóch październikowych porażkach Vardy i spółka powrócili na odpowiednie tory pokonując Arsenal (1:0) oraz Leeds (4:1), a ostatnio odprawiając z kwitkiem portugalską Bragę (4:0). Pod względem obecnej dyspozycji ich rywal w niczym nie ustępowali. Wolves kontynuowało serię czterech spotkań bez porażki, co zapowiadało niezwykle zaciętą rywalizację.

Pierwsza część spotkania dostarczyła emocji związanych nie ze świetną grą obu stron, lecz kontrowersjom, które miały miejsce. W 15 minucie po wideoanalizie zapadła decyzja o przyznaniu rzutu karnego dla ekipy gospodarzy. Prowodyrem sytuacji był obrońca Wolves Max Kilman, który dopuścił się przewinienia na Dennisie Praecie. Rzut karny pewnie wykonał niezawodny Jamie Vardy. Angielski napastnik miał okazję na dublet. Sędzia Anthony Taylor w 39 minucie podyktował dla Leicester drugą “jedenastkę”. Przy drugim podejściu Vardy zawiódł.

Goście do drugiej części spotkania przystąpili z bardziej odważnym nastawieniem. Jak się jednak okazało, gol na 1:0 przesądził o ostatecznym rozstrzygnięciu. Zawodnicy Wolves najlepsze okazje do wyrównania zaprzepaścili w ostatnim kwadransie. W 77 minucie Kasper Schmeichel nie dał się zaskoczyć Rubenowi Nevesowi, zaś chwilę później swojej okazji nie wykorzystał Dendoncker. Skromne, jednobramkowe zwycięstwo pozwoliło “Lisom” przesunąć się na pozycję lidera.