Premier League: Leicester City wywozi trzy punkty z Villa Park

goal.com

W niedzielne popołudnie Leicester City pokonało Aston Villę 2:1. Podopieczni Brendana Rodgersa zwyciężyli po bramkach Jamesa Maddisona i Harvy’ego Barnesa. Dzięki wywalczeniu kompletu punktów, po zakończeniu bieżącej kolejki “Lisy” mogą zostać wiceliderem Premier League.

Ekipa z Birmingham przystąpiła do niedzielnej rywalizacji w sporym osłabieniu. Przed pierwszym gwizdkiem z powodu kontuzji wypadł jej kapitan Jack Grealish. W związku z absencją największej gwiazdy Aston Vilii, szanse na zwycięstwo gości znacznie wzrosły. Przede wszystkim ręce mógł zacierać Jamie Vardy. Napastnik strzelił pięć goli w ostatnich czterech występach w Premier League przeciwko Aston Villi.

Nie Jamie Vardy, a Harvey Barnes wcielił się jednak w rolę kluczowej postaci w pojedynku z Aston Villą. W 19. minucie spotkania asystował przy bramce Jamesa Maddiona otwierającej wynik spotkania, natomiast kilka chwil później sam znalazł drogę do bramki strzeżonej przez Emiiiano Martineza. Dwa gole da gości padły w odstępie czterech minut. Martinez miał sporo pracy, gdyż w między czasie swoich szans próbowali również Ricardo Pereira oraz Vardy. Gospodarze natomiast nie posiadali w pierwszej połowie jakichkolwiek argumentów, a przed jedyną okazją stanął Bertrand Traore tuż przed pierwszym golem na rywali. Uderzenie reprezentanta Burkina Faso zostało jednak zablokowane przez jednego z obrońców “Lisów”.

Traore zrehabilitował się po zmianie stron i dzięki niemu zespół Deana Smitha zaliczył mocny początek drugiej części spotkania. Gol miał miejsce w 48. minucie, więc ekipie z Villa Park pozostało mnóstwo czasu na odwrócenie wyniku. W niedzielne popołudnie ich dyspozycja pozostawała sporo do życzenia, a kontaktowy gol był jedynie dziełem przypadku. To drużyna Leicester City dążyła do zdobycia kolejnych bramek, które mogły paść łupem Jamesa Maddisona bądź Jamie’go Vardy’ego. Pierwszy z nich został jednak powstrzymany przez Martineza, zaś drugi otrzymując precyzyjne podanie od jednego z kolegów oddał zbyt słaby strzał. Wynik do samego końca nie uległ zmianie. Triumfować mógł zatem Brendan Rodgers. Tym samym w roli menedżera “Lisów” odnotował szóste zwycięstwo w szóstym meczu przeciwko Aston Villi z jego udziałem.