Premier League: Łatwe zwycięstwo Liverpoolu. Southampton bez argumentów

Liverpool bez najmniejszych problemów wygrał 4:0 w sobotnim meczu 13. kolejki Premier League z Southampton.

W zeszłym tygodniu “Święci” dosyć pechowo przegrali z Norwich City, ale pomimo wszystko to ekipa Jurgena Kloppa była zdecydowanym faworytem. Już w 2′ minucie “The Reds” wyszli na prowadzenie dzięki Diogo Jocie. Portugalczyk wykorzystał sprytne podanie wracającego do podstawowego składu Andy’ego Robertsona. Po dziesięciu minutach Sadio Mane wpakował piłkę do bramki, jednakże sędzia odgwizdał spalonego. “Święci” próbowali doprowadzić do wyrównania, ale Alisson zatrzymał świetne uderzenie Alejandro Broi. Niewykorzystane sytuację lubią się mścić i goście dzisiejszego spotkania przekonali się o tym boleśnie. Drugiego gola w tym spotkaniu zdobył Jota, tym razem po podaniu Salaha. Wynik spotkania uległ zmianie już po pięciu minutach. Thiago Alcantara huknął z obrębu pola karnego, a piłka odbijając się jeszcze po drodze od Lyanco wpadła do siatki. Podopieczni Ralpha Hasenhuttla tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę mogli strzelić bramkę, ale na drodze Adama Armstronga znowu stanął brazylijski golkiper.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Trent Alexander-Arnold zaliczył kolejną asystę. Dośrodkował on z rzutu rożnego wprost na głowę Virgila van Dijka, a Holender nie mógł się pomylić w takiej sytuacji. Druga odsłona tegoż pojedynku nie była już tak intensywna, o czym świadczy fakt, iż do końca spotkania padł tylko jeden groźny strzał autorstwa Diogo Joty. Na Anfield zwycięzca mógł być jednak tylko jeden i tego popołudnia był to Liverpool.

27 listopada 2021 roku, 13. kolejka Premier League, Anfield (Liverpool)

Liverpool – Southampton 4:0

Jota 2′, 32′, Alcantara 37′, van Dijk 52′

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Konate, Robertson – Henderson (Milner 67′), Fabinho, Thiago (Oxlade-Chamberlain 59′) – Mane, Jota (Minamino 81′), Salah

Southampton: McCarthy – Salisu, Lyanco, Bednarek (Redmond 46′) – Perraud (Walker-Peters 88′), Romeu, Ward-Prowse, Livramento – Armstrong, Adams (Tella 46′), Broja

Żółte kartki: Bednarek 11′

Sędzia: A. Marriner