Premier League: Kolejny triumf ekipy Tuchela

Getty Images

Chelsea Londyn kontynuuje serię udanych wstępów. Tym razem zespół Thomas Tuchela pokonał na wjeździe Sheffield United 2:1. Podobnie jak kilka dni temu w derbach Londynu przeciwko Tottenhamowi, o wyniku przesądził Jorginho strzałem z rzutu karnego.

Po odejściu Franka Lamparda drużyna Chelsea pod wodzą nowego menedżera złapała tlen. Siedem punktów zgromadzonych w trzech meczach pozwoliło “The Blues” wydostać się ze sporych opresji. Zespół Thomasa Tuchela z dużym entuzjazmem wybierał się na Bramall Lane w celu poszukiwania kolejnych punktów przeciwko ostatniej drużynie Premier League. Pojedynek z outsiderem wcale nie musiał być łatwy i przyjemny. W ostatnim czasie Sheffield United potrafiło zaskoczyć Manchester United na Old Trafford. Natomiast ostatnie cztery bezpośrednie starcia przeciwko Chelsea rozgrywane na ich terenie trzykrotnie kończyły się zwycięstwem “Szabli”.

Mecz idealnie mógł rozpocząć się dla gospodarzy. Już w 1. minucie przed szansą otworzenia wyniku stanął Olivier Burke. Świetny strzał po podaniu od McBurnie’go ostatecznie minął jednak lewy słupek bramki Edouarda Mendy’ego. Przed upływem pierwszego kwadransa piłkarze Sheffield United otrzymali szansę na objęcie prowadzenia z rzutu karnego. Decyzja o przyznaniu jedenastki po analizie VAR została jednak cofnięta przez arbitra Kevina Frienda. Po niekorzystnej dla zespołu Chrisa Wildera weryfikacji, z każdą kolejną minutą rozpędzali się goście. Efekt dominacji londyńczyków przyszedł pod koniec pierwszej części spotkania. Aaron Ramsdale skapitulował po uderzeniu Masona Mounta w prawy dolny róg.

Po zmianie stron wstrząs nastąpił przed upływem godziny gry. W 54. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania, a z pomocą przybył im Antonio Rudiger. Obrońca “The Blues” w pechowy sposób zaskoczył własnego bramkarza. Na jego szczęście koledzy z zespołu szybko naprawili błąd Niemca. Dwie minuty później Timo Werner po starciu z przeciwnikiem w polu karnym padł na murawę, a w konsekwencji po wideoanalizie ekipa ze Stamford Bridge otrzymała szansę pokonania Ramsdale’a z jedenastu metrów. Jorghino nie pomylił się i w ten sposób Brazylijczyk ustalił wynik spotkania.