

Premier League: „Koguty” górą w derbach stolicy
Konfrontacja Tottenhamu Hotspur z Chelsea zdecydowanie zapowiadała się za najciekawszy mecz w 13. kolejce Premier League. Przed tym spotkaniem to "The Blues" byli wyżej w tabeli, ale nie widać było tego na murawie.
"Koguty" od początku dość niespodziewanie narzucili wysokie tempo i zepchnęli rywali do defensywy. Opłaciło się to. W 8. minucie gospodarze wywalczyli rzut wolny, który na bramkę zamienił Delle Alli strzałem głową. Osiem minut później było już 2:0. Warto podkreślić, że kilka dogodnych sytuacji podbramkowych w pierwszej połowie miał jeszcze chociażby Heung-Min Son, ale Koreańczyk nie mógł się przełamać tego wieczoru.
W końcu jednak ta sztuka udała mu się w drugiej połowie. Son po genialnym rajdzie wpadł w pole karne i pokonał Kepę z bliska. Chelsea odpowiedziała tuż przed końcem meczu, za sprawą Oliviera Giroud w 85. minucie, który doskonale wykorzystał dośrodkowanie Cesara Azpilicuety.
Tottenham Hotspur - Chelsea 3:1 (2:0)
8. Alli, 16. Kane, 55. S. Heung-Min – 85. Giroud
Tottenham Hotspur F.C.: Lloris (C) – Aurier, Foyth, Alderweireld, Davies – Dier, Moussa Sissoko – Eriksen, Alli (87. Winks), S. Heung-Min (78. Lamela) – Kane
Chelsea F.C.: Arrizabalaga – Azpilicueta (C), Rüdiger, David Luiz, Alonso – Kanté, Jorginho, Kovačić (57. Barkley) – Willian (76. Giroud), Morata (57. Pedro), E. Hazard
-
AktualnościWielki powrót do kadry! Znamy marcowe powołania
Michał Szewczyk / 14 marca 2025, 0:25
-
AktualnościLKE: Legia również w ćwierćfinale! Marc Gual bohaterem Warszawy (SKRÓT WIDEO)
Michał Szewczyk / 13 marca 2025, 23:41
-
AktualnościLKE: Awans Jagiellonii po męczarniach. Abramowicz bohaterem (WIDEO)
Karolina Kurek / 13 marca 2025, 20:42
-
AktualnościOficjalnie: Leszek Ojrzyński trenerem Zagłębia
Michał Szewczyk / 13 marca 2025, 15:59
-
La LigaArsenal zmierzy się z FC Barceloną o gwiazdę Newcastle?
Victoria Gierula / 13 marca 2025, 13:05
-
AktualnościLiga Mistrzów: Barca przypieczętowała awans (SKRÓT WIDEO)
Michał Szewczyk / 11 marca 2025, 21:01